نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آزمون های ورودی مدارس خاص حذف شد

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از حذف آزمون های ورودی مدارس خاص خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " محمد حسن رادمنش " اظهار داشت : درخصوص کاهش استرس و افزایش نشاط در مدارس ، حذف امتحانات ورودی پایه هفتم برای مدارس استعدادهای درخشان، نمونه دولتی و مدارس خاص و هرنوع مدرسه دیگردر شورای عالی آموزش و پرورش تصویب گردید.

وی افزود: با توجه به اینکه ازمون ورودی مدارس خاص در مقطع ابتدایی آثار مخربی برروحیه دانش آموزان داشته است و همچنین دغدغه اولیاء ، معلمان و مشاوران مبنی بر اثرات منفی آماده سازی دانش آموزان برای این آزمون ها از جمله استرس و اضطراب در کودکان و نابودی دوران کودکی و همچنین بی توجهی به ویژگی های  رشدی آنها رابه همراه دارد؛ این موضوع  درکمیته های تخصصی  آموزش ابتدایی استان یزد در شهریور ماه 96 مطرح شد.
رادمنش تصریح کرد : بعد از تبیین و بررسی در کمیته های تخصصی آموزش ابتدایی وتایید شورای آموزش و پرورش استان یزددرپانزدهم  مهرماه  این پیشنهاد به وزارت آموزش و پرورش ارائه گردید.
معاون آموزش ابتدایی استان افزود: بنا به دستور وزیر آموزش و پرورش کارگروهی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شد که نتیجه آن حذف آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی ، مدارس خاص و هرنوع مدرسه دیگر شد.
رادمنش این اقدام پسندیده و شجاعانه وزیر محترم اموزش وپرورش را ستودو مراتب تقدیر و تشکر اولیاء معلمان و دانش اموزان را از این اقدام اعلام نمود.