نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاري جشن شكرگزاري كسب مهارت روخواني كل قرآن كريم در مهريز

برگزاري جشن شكرگزاري كسب مهارت روخواني كل قرآن كريم در مهريز


با حضور امام جمعه مهریز
جشن شكرگزاري كسب مهارت روخواني كل قرآن كريم در مهريز با حضور امام جمعه و مدیر آموزش و پرورش در دبستان قرآنی آزادگان مهریز برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریزامام جمعه مهريز در اين مراسم معنوي با تبریک فراگیری قرآن کریم به دانش آموزان، گفت: آشنایی دانش آموزان با قرآن و دستورات آن در سنین پایین تر موجب انس بیشتر آنها با کتاب آسمانی قرآن، همچنین دوری این عزیزان از انحرافات خواهد شد.

حجه الاسلام والمسلمین عبدالرضا محی الدینی با بيان اينكه قرآن بهترین کتاب و راهنما برای زندگی همه ی افراد است افزود: والدین و معلمین دانش آموزان نقش مهمی در آشنایی آنها با قرآن کریم دارند؛ چرا که کودکان بیشترین تاثیر را در زندگی از والدین و معلمین خود می گیرند.

وی ادامه داد: قرآن، برنامه جامع زندگی برای همه مردم در همه زمان‌هاست و یادگیری روخوانی و روان‌خوانی قرآن، توجه به مفاهیم و عمل به دستورات این کتاب آسمانی باید برنامه پیشروی هر مسلمانی باشد.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این مراسم هدف از برگزاری این جشن را انس بیشتر دانش آموزان با قرآن کریم و ایجاد خاطره ای شیرین از کسب مهارت روخوانی کل قرآن عنوان نمود

سید علی کارآموز  انس و آشنایی دانش آموزان با قرآن مجید و ایجاد خاطره ای ماندگار و شیرین از کسب مهارت روخوانی و روان خوانی قرآن را از اجمله اهداف برگزاری این آیین عنوان کرد.

در این مراسم روحانی ومعنوی،برنامه‌های متعددی از قبیل قرائت آیاتی از قرآن مجید توسط چند نفر از دانش‌آموزان حافظ قرآن‌ کریم، دکلمه در رابطه با نماز و شکر‌گزاری، اهدای جوایز به برترین های قرآنی و تواشیح برگزارشد.

گفتنی است طرح فراگیری قرآن دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی یکی ازطرح‌های نظارتی وزارت آموزش و پرورش برای ارتقای قرآن‌آموزی ازکودکی درجامعه است