نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاري جلسه گروه بهبود کیفیت سوادآموزی مهریز

برگزاري جلسه گروه بهبود کیفیت سوادآموزی مهریز


به مناسبت گرامیداشت روز جهانی مبارزه با بیسوادی
به مناسبت گرامیداشت روز جهانی مبارزه با بیسوادی جلسه گروه بهبود کیفیت سوادآموزی مهریز با حضور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در این جلسه با تبریک روز جهانی مبارزه با بیسوادی گفت:بیسوادی پدیده شومی است که ریشه بسیاری از عقب ماندگی ها و کاستی های جوامع امروزی است

مرآت امین الرعایا افزود:. پیکار با بی سوادی، یعنی اهدای بسته ای از نور به همه آنانی که از این نعمت بزرگ محروم اند. و مبارزه با بیسوادی، سرآغازی بر همه تعالی ها و تکامل ها است و وجود چنین روزهایی در برگ های تقویم جهانیان، تذکری بر یک وظیفه سترگ و تأملی بر چگونگی چیرگی بر دیو سیاه نادانی است..

 وی گفت: آموزش سواد ریشه کنی بی سوادی کاری بسیار ارزنده است که اجری اخروی دارد و در این راستا آموزش دهندگان سوادآموزی در خط اول جبهه مبارزه با بی سوادی قرار دارند و باید کار آنان را ستود واز زحمات آن ها تقدیر کرد

وی با اشاره به آمار باسوادی استان در 5 سال گذشته افزود طبق سرشماری سال 1395 استان یزد با نرخ باسوادی 4/98 درصد در گروه سنی 10 تا 49 سال مقام اول کشور را دارد که بخش عظیمی از این موفقیت در گرو زحمت و تلاش آموزش دهندگان بوده است .

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره شیوه نامه پروژه مهر 97 بر آمادگی این معاونت برای شروع کلاسهای سوادآموزی تاکید کرد و با اشاره به شروع ثبت نام دوره های سوادآموزی و تحکیم  گفت : آنچه که باعث می شود که سوادآموزان جذب کلاس ها شوند تقویت توانمند سازی آموزش دهنده در تدریس و کلاس داری می باشد که باید آموزش دهندگان و ادارات سوادآموزی توجه جدی به این مقوله داشته باشند.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این جلسه ضمن تبریک روز جهانی مبارزه با بیسوادی به کلیه فرهنگیان بویژه آموزشیاران و سوادآموزان بر شتاب بخشی هرچه بیشتر برنامه های سوادآموزی و جذب بیسوادی تاکید كرد.

سید علی کارآموز به اهمیت نقش و جایگاه گروه بهبود کیفیت سوادآموزی در ارتقاء کمی و کیفی فعالیت ها اشاره نمود و گفت : توجه به حفظ و ارتقاء کیفیت در سوادآموزی وظیفه همه است.

در ادامه آموزش دهندگان سوادآموزی مهریز نظرات ، پیشنهادات و مشکلات خود را بیان نمودند. ودر پایان از چهره موفق سوادآموزی مهریز تجلیل شد.