نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تجليل از مقام معلم وظيفه همگاني است

تجليل از مقام معلم وظيفه همگاني است


فرماندار مهريز:
فرماندار مهريز گفت: تجليل و تكريم از مقام شامخ معلمان يك وظيفه بزرگ همگاني است كه بايد همواره به آن عنايت داشت.

فرماندار مهريز  در یکصدوهفتادوهفتمین نشست شورای آموزش وپرورش مهریزکه با حضور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد برگزار شد  افزود: معلمان بخاطر تعليم و تربيت نسل جوان همواره حق بزرگي بر گردن نظام و انقلاب اسلامي دارند .

سيد محمد رستگاري  اضافه كرد: نقش فرهنگيان در طول حيات پربركت انقلاب اسلامي و بخصوص در دوران دفاع مقدس بر كسي پوشيده نيست و همواره نقش الگويي در عرصه هاي مختلف بر عهده داشته اند .

فرماندار مهريز اظهار كرد: بر مردم و مسئولان است تا همواره در راستاي تكريم شان و منزلت فرهنگيان و فعالان عرصه تعليم و تربيت بيش از گذشته فعاليت داشته باشند .

رستگاري همچنين به موضوع مهم پيگيري سواد آموزي و فعاليت هاي فرهنگي و هنري و بخصوص براي غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستات تاكيد كرد .

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در این نشست با بیان عملکرد سوادآموزی استان در سال 1394 گفت : در سال 94 به موفقیت های بسیاری در جهت باسواد نمودن گروه سنی هدف دست یافتیم  که از آن جمله می توان به کسب رتبه اول در پالایش و جذب اولیاء بی سواد دانش آموزان نام برد ، که این موفقیت ها با همراهی خوب همکاران محترم در اداره کل و شهرستان ها و مناطق  دانست .

امین الرعایا با اشاره به سیاست های سازمان نهضت سوادآموزی در سال 1395 کیفیت بخشی به فعالیت های سوادآموزی را مهمترین اولویت برنامه های سوادآموزی دانست و خواستار همکاری بیشتر اعضای شورای آموزش و پرورش  شد.

مدير آموزش و پرورش مهريزنیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته مدیریت در بخش سوادآموزی گفت : نهضت سوادآموزی سند ماندگار انقلاب اسلامی است

سید علی کارآموز افزود: امروز همه باید دست به دست بدهیم و بیسوادی را در کشور ریشه کنیم زیرا یک نفر بیسواد هم در کشور زیاد است.

برنامه های برگزاري گراميداشت هفته مقام معلم ،هيجدهمين جشنواره تجليل ازخيران مدرسه ساز شهرستان در تمامي مدارس خيري،تقويت و تسريع اجراي برنامه هاي سوادآموزي و برگزاري اردوهاي برون استاني از مهم ترین موارد مطرح شده در این نشست بود.