نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدير كل دفتر فني استانداري يزددرمهریز:نقش فرهنگیان در آموزش فرهنگ ‌ترافیک، منحصر بفرد است

مدیر کل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری یزد با منحصربفرد خواندن نقش فرهنگیان به عنوان پیشتازان فرهنگی در زنجیره آموزش فرهنگ ‌ترافیک، از اين قشر خواست تا به عنوان فرهنگ‌‌یاران ترافیک وارد عمل شوند.

«سیدرضا خادمی» در دومین همایش آموزشی ارتقاء فرهنگ ترافیک در شهرستان مهریز که با حضور اعضاء انجمن اولیاء و مربیان مدارس مهریز برگزار شد گفت: در سال گذشته بيشترين فوتی‌ها در تصادفات استان را راکبان موتورسیکلت تشكيل دادند.

وی با بيان اين كه یکی از عوامل اصلی در تصادفات، عوامل انسانی هستند، افزود: متاسفانه به دلیل رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی، صدمات جبران‌ناپذیری به جامعه و خانواده ها وارد می‌كند.

خادمي با اشاره  به فواید برگزاری این همایش  در مهریز با همکاری فرمانداری، اداره آموزش و پرورش و فرماندهی انتظامی، ابراز امیدواری كرد كه با آموزش‌هایی که توسط مجموعه دستگاه‌های حوزه ترافیک  داده می‌شود، شاهد روزی باشیم که تصادفات و حوادث ترافیکی به حداقل ممکن رسیده و همه آحاد جامعه سفیری برای آموزش فرهنگ ترافیک باشند .

اين مسئول تصریح کرد:نقش مدیران و معلمان به عنوان پیشتازان فرهنگی در زنجیره آموزش فرهنگ ‌ترافیک، منحصر بفرد است و لازم است تحت عنوان فرهنگ‌‌یاران ترافیک وارد عمل شوند.

خادمي همچنين از روحانیون نیز خواست تا با سخنرانی‌هاي آموزشي در مراسم‌ها و محافل مختلف در استقرار نظم و انضباط ترافیکی و  اجتماعی نقش‌آفرینی کنند .

«سید محمد رستگاری» فرماندار مهریز نيز هدف از برگزاري این همایش را آشنایی خانواده‌هاو دانش‌آموزان با مباحث ترافیکی دانست و عنوان کرد: مبحث آموزش و ارتقاء فرهنگ ترافیک یکی از مصوبات اصلی شورای ترافیک شهرستان بوده و شاهد برگزاری دومین همایش طی دو ماه اخیر در شهرستان هستیم.

وي ادامه داد: نوجوانان و جوانان یکی از آسیب پذیرترین افراد در حوادث راهنمایی و رانندگی شهری هستند لذا لازم است با کمک اولیاء و مربیان و با فرهنگ سازی در مدارس برای استفاده از کلاه و کمربند ایمنی در جامعه، آمار فوت و مصدومیت‌ها را کاهش دهیم .

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این همایش با اشاره به اهمیت ترافیک و نقش آن در سلامت دانش آموزان بر هرگونه همکاری این مدیریت با مسئولین ذیربط تاکید نمود

گفتني است، در این همایش كه با حضور مدیران و اعضاء انجمن اولیاء و مربیان مدارس مهریز برگزار شد، آموزش‌های نوین ارتقاء فرهنگ ترافیک به شركت‌كنندگان ارائه شد.