نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معلمان اين مرز و بوم زیباترین جلوه‌های عشق و ایثار را به تصویر کشیده‌اند

معلمان اين مرز و بوم زیباترین جلوه‌های عشق و ایثار را به تصویر کشیده‌اند


پیام تبریک مشترک فرماندار و امام جمعه مهریز به مناسبت فرا رسیدن هفته بزرگداشت مقام معلم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، همزمان با 12 اردیبهشت ماه و روز بزرگداشت مقام معلم، فرماندار و امام جمعه مهریز در پیامی مشترک این روز را به خانواده بزرگ معلمین شهرستان تبریک گفتند.

متن پیام بدین شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم
اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ – خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ- اقْرَأْ وَ رَبُّکَ الْأَکْرَمُ- الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ
فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری (ره) و آغاز هفته معلم، یادآور جایگاه والای علم و معرفت و مقام والای معلم در تفکر دینی اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شکوه و عظمت مردان و زنان فرهیخته‌ای است که در تاریخ پرافتخار این سرزمین، در حریم مقدس دانشگاه و مدرسه و فضای آسمانی تعلیم و تربیت، زیباترین جلوه‌های عشق و ایثار را به تصویر کشیده‌اند.
تعلیم و تربیت سنت حسنه آفرینش است، تندیس زرین و طلایی تربیت، نقش برجسته ای است، حک شده بر دامن رسولان الهی و میراثی است که ختم رسل حضرت محمد مصطفی (ص) آن را ودیعه ای برای ائمه معصومین نهاده و آن بزرگواران به درستی بار مسئولیت تربیت را به دوش شما استادان و معلمان گرامی انتقال داده اند.
شهید بزرگوار استاد مطهری نمونه کاملی از همه فضایل معلمی و استادی بود. وی کمر همت به پرورش نسلی بست که وارثان انقلابی عمیق و دامنه‌دار شدند. انقلابی که با نیروی قلم و عقیده به پیروزی رسید و با تکیه بر نیروی دانش و ایمان نسل پرورش یافته به دست معلمان راستین انقلاب همچون استاد مطهری و دکتر شریعتی مسیر پرافتخار خود را پیمود و در سایه ولایت، امروز الگویی برای کشورهای مستقل و مقتدر در جهان است.
اینجانبان ضمن ارج نهادن به مقام شامخ استاد شهید مرتضی مطهری، فرارسیدن هفته معلم را حضور همه معلمان و استادان فرهیخته و فرهنگ آفرین شهرستان مهریز تبریک عرض نموده و توفیق روزافزون این عزیزان را از خداوند متعال خواستاریم.
رضا زارعزاده                                                  حجه الاسلام محی الدینی
فرماندار شهرستان مهریز                                   امام جمعه شهرستان مهریز