نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست توجیهی سرشماری نفوس مسکن ویژه مدیران مدارس مهریز برگزار شد

فرماندار مهریز
نشست توجیهی سرشماری نفوس و مسکن ویژه مدیران مدارس مهریز با حضور فرماندار و مدیر آموزش و پرورش مهریز برگزار شد

فرماندار شهرستان مهریز  در این نشست که در محل فرمانداری مهریز برگزار شد گفت : با توجه به جایگاه مدیران و معلمان انتظار می رود ، فرهنگیان علاوه بر پیشگامی  در ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن 1395  در ترویج و فرهنگ سازی و راغب نمودن  دانش آموزان و خانواده های آنها نیز فعال و پویا باشند .

سید محمد رستگاری با اشاره به اینکه هم اکنون مهریز در بین شهرستانهای استان یزد در رتبه چهارم ثبت نام اینترنتی قرار گرفته است گفت : یکی از شاخصهای برنامه ریزان کلان  کشور ، توسعه یافتگی هر شهر و شهرستان است و استفاده از ابزار های نوین مانند اینترنت از  نمودهای این شاخص است و می توان با اطلاع رسانی و همراهی در این زمینه نیز شهرستان مهریز را سرآمد استان یزد نمود .

فرماندار مهریز از همراهی و همکاری پرسنل ادارات و برخی نهادهای وابسته به تشکل های روستایی  شهرستان قدردانی نمود و گفت : گستردگی شهرستان مهریز کار اطلاع رسانی و ثبت نام اینترنتی را مشکل نموده است اما بهرحال می توان از ظرفیت آموزش و پرورش برای ترغیب مردم و آگاهی رسانی به آنها در جهت اهمیت ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن سال جاری استفاده لازم را برد .

  محمد زارع معاون فرماندار این شهرستان نیز اطلاعات و آمار ثبت نام اینترنتی در استان یزد را  مطرح و به چگونگی انجام سرشماری در شهرستان مهریز پرداخت

زارع گفت : در این سرشماری 15 نفر نیروی انسانی در شهرستان برای حضور در درب منازل اهالی ساکن در مهریز با ستاد سرشماری همکاری می کنند و ثبت نام با تبلت و به صورت الکترونیک انجام خواهد شد .

زارع با اشاره به اینکه هم اکنون شهرستان ابرکوه در ثبت نام اینترنتی استان یزد پیشگام است گفت : نمی توان جایگاه مهریز را نیز تثبیت شده دانست و با توجه به اختلاف اندک بین آمار شهرستانهای استان مهریز هم می تواند به صدر جدول صعود کند و هم می تواند  سقوط به انتهای جدول توسعه یافتگی و استفاده از فضای مجازی  و اینترنت را تجربه نماید .

مدیر آموزش پرورش مهریز نیز در این نشست  بر اهمیت مشارکت آموزش وپرورش ونقش بزرگ وتاثیر گذار فرهنگیان در سرشماری تاکید کرد .

سید علی کار آموز با اشاره به  اهمیت و اهتمام  لازم  در   همکاری مدیران مدارس   آموزش و پرورش در شهرستان  مهریز عنوان کرد:  مهریز می تواند با   همکاری آموزش و پرورش   رتبه اول تعداد ثبت نام کننده اینترنتی را در سرشماری نفوس  و مسکن سال جاری  کسب کند.

وی با اشاره به چهارم شدن مهریز در تعداد ثبت نام کننده اینترنتی  گفت : توقع است که مدیران مدارس و معلمان و همکاران  آموزش و پرورش مهریز هم همکاری خوبی با ستاد سرشماری داشته باشند و تلاش بیشتری در ترغیب خانواده ها از طریق دانش آموزان برای شرکت در سرشماری اینترنتی بکنند

مدیر آموزش و پرورش مهریز  با مطرح کردن این سئوال که  آیا مهر یز در رتبه چهارم استان ماندگار خواهد بود ؟ گفت : مطمئن باشید جایگاه واقعی مهریز در رتبه های بالای کشوری است و در روزهای آینده با همت مردم و خانواده ها و دانش آموزان و تشویق و ترغیب  خانواده دانش آموزان به دنبال جایگاه و رتبه فرااستانی خواهیم بود .

✅مردم مهریز برای بهبود شاخص آماری  جایگاه توسعه یافتگی و استفاده از فضای مجازی خود تنها 10 روز فرصت دارند که نقش فرهنگیان در نیل به این هدف بسیار مهم و ناثیرگذار است.