خبر
خبر

ابلاغ دستورالعمل اجرایی المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی 1402-1401

ابلاغ دستورالعمل اجرایی المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی 1402-1401


دستورالعمل اجرایی المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی 1402-1401 به استان‌ها و مدارس خارج از کشور به وسیله سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش اداره کل یزد به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، به استناد «ماده ۳» اساسنامه باشگاه دانش‌پژوهان جوان مصوبه جلسه ۸۵۸ مورخ ۲۴/ ۱۲ /1400 شورای عالی انقلاب فرهنگی، راهکار« 4-19» سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و «راهکار 9ماده ۵» کلیات نظام تربیت استعدادهای برتر مصوبه جلسه ۹۳۲ مورخ 1395/3/17 شورای عالی آموزش و پرورش، به منظور فراهم آوردن تسهیلات و امکانات لازم برای شناسایی، جذب و تشویق دانش آموزان با استعداد و علاقمند، دستورالعمل اجرایی المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۱، که توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش و دیگر حوزه‌های مرتبط ستادی تهیه شده، به پیوست ارسال می‌شود.
مقتضی است با عنایت به اهمیت و جایگاه آزمون‌های مذکور، پس از دریافت و مطالعه دقیق مفاد دستورالعمل، نسبت به اجرای بهینه و کیفی آزمون‌ها در سطح استان اقدام لازم معمول شود.
در سال جاری نیز تمامی فرایندها اعم از: ثبت نام اینترنتی داوطلبان، صدور اقلام پیش از آزمون، چاپ بسته‌بندی و ارسال دفترچه‌های سوال بر اساس حوزه‌بندی و همچنین تصحیح پاسخ برگ‌ها، اعلام نتایج آزمون‌ها و پاسخ‌گویی به درخواست‌های تجدیدنظر به صورت ستادی و متمرکز انجام می‌گیرد.
دانش‌آموزان مدارس ایرانی خارج از کشور نیز مطابق مفاد این دستورالعمل مجاز به ثبت نام و شرکت در این آزمون ها می‌باشند.
مسئولیت برگزاری دقیق و مطلوب آزمون‌ها در استان بر عهده مدیر کل محترم آموزش و پرورش و در مدارس ایرانی خارج از کشور بر عهده رئیس محترم مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور است بدیهی است هرگونه تغییر در مفاد این دستورالعمل در سال تحصیلی جاری در قالب اصلاحیه اعلام خواهد شد.

 

آدرس کوتاه :