خبر
خبر

ابلاغ دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۲_ ۱۴۰۱

ابلاغ دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۲_ ۱۴۰۱


دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۲_ ۱۴۰۱ ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ "محمد کاظم رحیمی‌نژاد" در جلسه ستاد ثبت نام که به همین منظور و با حضور روسای آموزش و پرورش و نماینده مدیران مدارس نواحی یک و دو یزد،معاونین اداره کل و سایر اعضا برگزار شد گفت: ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس آغازی مهم و سرنوشت ساز در رشد و بالندگی فرزندان میهن عزیز اسلامی و نقطه پیوند دو نهاد مقدس خانه و مدرسه و زمینه ساز برنامه ریزی در اجرای مأموریت های مهم نظام تعلیم و تربیت است.

وی با اشاره به شعار "ثبت نام مطلوب، نظارت همگانی، نصیب برابر آموزشی" افزود: انتظار می رود با رعایت اصول شفافیت، عدالت محوری،مردم داری، قانون مداری و فسادستیزی و با تشکیل ستادهای ثبت نام در نواحی،مناطق و شهرستان ها و همچنین به کارگیری تجارب گذشته، تدابیر موثر در زمینه ثبت نام به موقع همه دانش آموزان اندیشیده شود.

"رحیمی‌نژاد" اعتبار آموزش و پرورش و اعتماد مردم به این نهاد مقدس را بزرگترین سرمایه اجتماعی آن بر شمرد و اظهار داشت: حفاظت از این اعتبار و اعتماد در گرو نحوه ورود ما به بحث ثبت نام است و جلب اعتماد مخاطبان اعم از دانش آموزان و اولیاء باید در اولویت کاری ما باشد.

وی بیان داشت: نگاه برنامه محوری و ارائه تصویر از اقداماتی که می‌خواهد اتفاق بیفتد می تواند همکاری و همراهی خانواده ها و در نتیجه هم افزایی را به دنبال داشته باشد.

"حمید رضا ایمانی" دبیر ستاد ثبت‌نام و مسئول کمیته نظارت بر ثبت نام گفت: ثبت‌نام دانش آموزان مقطع ابتدایی به ویژه پایه اول آغاز شده و سایر مقاطع هم پس از پایان امتحانات و دریافت کارنامه و فرم سنجش صورت خواهد پذیرفت. 

وی افزود:والدین دانش‌آموزان پایه های ورودی(اول،هفتم و دهم) باید به صورت حضوری نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند ولی در سایر پایه های تحصیلی ثبت‌نام به صورت خودکار توسط مدارس انجام خواهد شد. 

مسئول کمیته نظارت بر ثبت نام استان در خصوص دریافت هرگونه وجه در زمان ثبت نام گفت: وجوه قانونی برابر نوع مدرسه در دستورالعمل ها و بخشنامه ها مشخص گردیده و والدین تنهامکلف به پرداخت وجه مجاز برابر دستورالعمل های ارسالی هستند.

دبیر ستاد ثبت‌نام استان از والدین خواست در خصوص ثبت نام در مدارس محدوده محل سکونت و طرح محدوده بندی نهایت همکاری لازم را با مدیران مدارس داشته باشند. 

مسئول کمیته نظارت بر ثبت نام استان اظهار داشت: والدین گرامی می توانند در صورت هر گونه پیشنهاد،انتقاد و شکایت با اداره ارزیابی عملکرد و بازرسی آموزش و پرورش استان به سامانه پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش به آدرس https://shekayat.medu.ir و یا با شماره تماس ۴_۲_۳۳۱۴۴۳۷۱ تماس حاصل نمایند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی هم در این نشست گفت: برای سنجش سلامت دانش آموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی، مدیران می‌توانند ثبت نام اولیه را در سامانه سنجش انجام دهند و اوایل تیرماه کار ارزیابی در ۲۱ پایگاه در استان برای کودکان بدو ورود به دبستان و اواخر مرداد ماه برای کودکان پیش دبستانی انجام می‌شود.
پایدار افزود: بعد از ارزیابی کودکان برای همه آن‌ها شناسنامه سلامت تکمیل و در سیستم آموزشی ثبت می‌شود .
رئیس اداره مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی هم درباره شهریه مدارس غیرانتفاعی گفت: اکنون درحال بارگزاری اطلاعات موسسان در سامانه هستیم که بعد از تایید اداره کل آموزش پرورش استان یزد به وزارت آموزش و پرورش فرستاده و در نهایت از طریق سازمان مدارس، شهریه مراکز و مدارس غیر دولتی اعلام می‌شود.
شیبانی افزود: بر اساس دستورالعمل اکنون پیش ثبت نام در مدارس مشروط بر اینکه علی الحساب شهریه ثبت نام موجود در سامانه به صورت نقدی و اقساطی و بر اساس امکانات خانواده‌ها و توافق موسسه دریافت کنند و بعداز افزایش شهریه مابه التفاوت آن دریافت شود.
وی گفت: پیش بینی می‌شود باتوجه به افزایش حقوق و دستمزد‌ها و هزینه‌های آب و برق بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش شهریه مدارس غیر دولتی را داشته باشیم .
بررسی پیش بینی آمار ثبت نام شوندگان، سفارش کتب درسی، بررسی وضعیت سرویس مدارس و اقدامات نوسازی در تامین فضای آموزشی از دیگر موضوعات این نشست بود.

 

آدرس کوتاه :