نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرای طرح ۱۰۰ عروسک ۱۰۰ دانش‌آموز در مهریز

اجرای طرح ۱۰۰ عروسک ۱۰۰ دانش‌آموز در مهریز


برای اولین بار،
طرح ۱۰۰ عروسک ۱۰۰ دانش‌آموز برای اولین بار در مهریز اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز به مناسبت یکصدمین سالگرد پایه‌ریزی تئاتر عروسکی دانش‌آموزی و کودک و نوجوان توسط جبار باغچه‌بان، طرح ۱۰۰ عروسک ۱۰۰ دانش‌آموز در مدارس دوره متوسطه اول مهریز با کارگردانی محمدحسن ابویی دبیر هنر مدارس مهریز  اجرا شد.

آیین افتتاحیه نمایش عروسکی خیمه شب بازی مبارک (طرح ۱۰۰ عروسک ۱۰۰ دانش‌آموز)با حضور کلیه دانش آموزان در دبیرستان دکتر احمد زارعزاده برگزار شد و طی آن بیش از ۱۰۰ دانش‌آموز برای مشارکت در طرح ۱۰۰ عروسک ۱۰۰ دانش‌آموز، دیالوگ‌ها و اشعاری را تهیه و حفظ کردند و این طرح در ۵ مدرسه پسرانه متوسطه دور اول شهرستان در حال برگزاری است.

دبیر هنر مدارس مهریز  در خصوص این طرح گفت: تصمیم گرفتیم پیرامون درس فرهنگ و هنر که در مدارس دوره متوسطه اول تدریس می‌شود یک دوره ساخت عروسک و نمایش عروسکی «مبارک» نمایش‌های سنتی خیمه‌شب‌بازی در مدارس برگزار کنیم.

محمد حسن ابوئی افزود: هماهنگیهای لازم  صورت گرفت و دانش آموزان با مشاهده فیلم‌های آموزشی و رعایت استانداردهای خاص ساخت عروسک سنتی «مبارک» و با کمک خانواده در این طرح شرکت کردند.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح که با استقبال دانش آموزان مواجه شد، استعدادیابی و ایجاد اوقات شاد و نشاط‌ آور در کنار تحصیل و فعالیت‌های دانش آموزان در محیط آموزشی بود.

 ابویی تأکید کرد: آشنایی دانش آموزان با هنر سنتی کشور به‌ویژه نمایش خیمه‌شب‌بازی و عروسک شاخص «مبارک» از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و هرچند دانش آموزان برای تهیه و ساخت این عروسک، زمان و انرژی مضاعفی را صرف کردند اما با تلاشی که صورت گرفت، عروسک‌های زیبا و ماندگاری خلق‌شده است.

این کارگردان تئاتر عروسکی اظهار داشت: دانش آموزان مدارس نمونه دولتی دکتر زارع زاده، شهید ناصر زارع خورمیز علیا، مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرا، مدرسه علیرضا بیک و مجتمع غیرانتفاعی سید الشهداء (ع) در این طرح شرکت کرده‌اند و قرار است طی نمایشگاهی عروسک‌های دست‌ساز این دانش آموزان در معرض دید عموم قرار گیرد.