خبر
خبر

ارتقای جایگاه و منزلت فرهنگیان یک وظیفه مهم اسلامی و ملی است

ارتقای جایگاه و منزلت فرهنگیان یک وظیفه مهم اسلامی و ملی است


مدیرکل آموزش و پرورش یزد
مدیرکل آموزش و پرورش یزد در همایش روزی به یاد دیروز در مهریز گفت: ارتقای جایگاه و منزلت فرهنگیان یک وظیفه مهم اسلامی،ملی و برنامه‌محوری نظام جمهوری اسلامی است که پیگیری و باید بیش از گذشته اقدام شود.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز مدیرکل آموزش و پرورش یزد در همایش روزی به یاد دیروز که با حضور امام جمعه و فرماندار مهریز ،دبیران و دانش آموزان  سالهای 1367و 1368 در دبیرستان نمونه آیت الله کاشانی مهریز برگزار شد گفت: رسیدگی به نیازهای مختلف معلمان از برنامه‌های مهمی است که توسط دولت پیگیری می‌شود.

محمد کاظم رحیمی نژاد  به نقش فرهنگیان در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان و فعالیت‌های پرورشی و آموزشی اشاره کرد و ادامه داد: تکریم معلمان دلسوز و پیشکسوتان جزو رسالت ملی و دینی است .

وی خاطرنشان کرد: ارزش و مقام فرهنگیان در جامعه اسلامی به حدی است که هیچکس نمی‌تواند به خوبی آن را انجام دهد ولی باید بیشتر تلاش داشته باشیم.

رحیمی‌نژاد به اهمیت اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است اشاره کرد و گفت: باید برای اجرای آن همه عناصر تعلیم و تربیت همکاری کنند.

وی بیان کرد: توجه به مسایل پرورشی در کنار آموزشی و رفع دغدغه فرهنگیان جزو موارد مهمی است که تاکنون فعالیت‌های خوبی در استان صورت گرفته و با قوت ادامه دارد.

فرماندار مهریز نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته مقام معلم ضمن تقدیر از برگزار کنندگان همایش و خیرمقدم به معلمین و پیشکسوتان فرهنگی و دانش آموختگان سابق این آموزشگاه بر لزوم تکریم بزرگان تعلیم و تربیت،تاکید نمود.
محمد دهقان بنادکی  رسالت دانش آموزان سابق و متخصصان فعلی جامعه را خدمت به کشور اسلامی و مردم جامعه دانست و از فارغ التحصیلان این آموزشگاه خواست تا جهت کمک به ارتقاء وضعیت آموزشی و پرورشی و رفع نیازهای مختلف آموزش وپرورش از هیچ کوششی دریغ ننمایند.

همچنین مدیر  آموزش و پرورش مهریز در این همایش با اشاره به این که چرخه های فرهنگ، دانش، تربیت و پیشرفت کشور بر دوش و توان معلم ارائه می گردد ،تجلیل از معلمین و مقام والای آنان را تجلیل از علم و معرفت دانست.

سید کاظم حسینی المدواری به اهمیت جایگاه و نقش فرهنگیان در جامعه اسلامی اشاره کرد و پیگیری نیازها و توجه به مسایل پرورشی را خواستار شد.

برگزاری صبحگاه، حضور دانش آموزان در کلاس درس و  نشستن پای صحبت معلمان قدیمی خود،تجلیل از مادر دانش آموز شهید علی اکبر کوروشفر، سخنرانی رضا زارع بیدکی مدیر فعلی آموزشگاه و دکتر سید منصور بیدکی و حسن حاضری دو تن از دانش آموزان قدیمی از مهم ترین برنامه های اجرا شده در این همایش بود.

آدرس کوتاه :