نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آزمون های ورودی مدارس خاص حذف شد

آزمون های ورودی مدارس خاص حذف شد


معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از حذف آزمون های ورودی مدارس خاص خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " محمد حسن رادمنش " اظهار داشت : درخصوص کاهش استرس و افزایش نشاط در مدارس ، حذف امتحانات ورودی پایه هفتم برای مدارس استعدادهای درخشان، نمونه دولتی و مدارس خاص و هرنوع مدرسه دیگردر شورای عالی آموزش و پرورش تصویب گردید.

وی افزود: با توجه به اینکه ازمون ورودی مدارس خاص در مقطع ابتدایی آثار مخربی برروحیه دانش آموزان داشته است و همچنین دغدغه اولیاء ، معلمان و مشاوران مبنی بر اثرات منفی آماده سازی دانش آموزان برای این آزمون ها از جمله استرس و اضطراب در کودکان و نابودی دوران کودکی و همچنین بی توجهی به ویژگی های  رشدی آنها رابه همراه دارد؛ این موضوع  درکمیته های تخصصی  آموزش ابتدایی استان یزد در شهریور ماه 96 مطرح شد.
رادمنش تصریح کرد : بعد از تبیین و بررسی در کمیته های تخصصی آموزش ابتدایی وتایید شورای آموزش و پرورش استان یزددرپانزدهم  مهرماه  این پیشنهاد به وزارت آموزش و پرورش ارائه گردید.
معاون آموزش ابتدایی استان افزود: بنا به دستور وزیر آموزش و پرورش کارگروهی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شد که نتیجه آن حذف آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی ، مدارس خاص و هرنوع مدرسه دیگر شد.
رادمنش این اقدام پسندیده و شجاعانه وزیر محترم اموزش وپرورش را ستودو مراتب تقدیر و تشکر اولیاء معلمان و دانش اموزان را از این اقدام اعلام نمود.