خبر
خبر

از بانوان محجبه فرهنگی مهریز تجلیل شد

از بانوان محجبه فرهنگی مهریز تجلیل شد


طی آئینی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، بخشدار مرکزی و مدیر آموزش و پرورش از بانوان محجبه فرهنگی مهریز تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش مهریز معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری در این آئین با تقدیر از این حرکت ارزشی آموزش و پرورش مهریز الگو بودن فرهنگیان را در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف رامهم ارزیابی کرد و از فرهنگیان به عنوان مروجین فرهنگ حجاب و عفاف یاد کرد.

مصطفی زارعزاده با اشاره به پیشرو بودن فرهنگیان در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و عقیدتی افزود: فرهنگیان به عنوان نخبگان جامعه نقش مهمی در سالم سازی فرهنگی جامعه عهده دار هستند به طوریکه با وجود برخی محدودیت های ابزاری، فرهنگیان با اخلاص در ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب نقش ایفا کرده اند.

وی افزود: مربیان و معلمین مدارس ابتدایی دارای نقش مهمی در این خصوص هستند  و فرهنگیان محجبه باید تأثیر پذیری خود را در کلاس درس؛ بسیار عمیق اما نا محسوس به دانش آموزان خود انتقال دهند

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این مراسم با اشاره به موضوع تحول بنیادین از حجاب و عفاف به عنوان یکی از شاخصه‌های مهم تربیتی در آموزش و پرورش تاکید کرد.

سید کاظم حسینی المدواری افزود:  موضوع حجاب و عفاف و ترویج و فرهنگسازی آن تکلیفی است که در درجه اول و بر اساس رسالت شغلی، بر عهده متولیان امر تعلیم و تربیت است.
وی با بیان این که بانوان مربی و معلم باید با حجاب خود الگویی مناسب برای سایر بانوان شهرستان و دانش آموزان باشند، افزودحفظ حجاب ظاهر، گفتار و کردار در کنار هم می تواند تکمیل کننده حجاب و عفاف باشد .

وی با اشاره به حضور در مراسمها و چشنهای مدارس گفت در این برنامه ها شاهد حضور تعدادی از معلمین با حجاب برتر بودیم که وظیفه خود دانستیم با دعوت و تجلیل از آنان به نمایندگی از سایر همکاران بخشی از رسالت خود را در این خصوص انجام دهیم.

حسینی یکی از معلمین محجبه شهرستان در این مراسم ضمن تقدیر از مسئولین شهرستان که دغدغه ی حجاب و عفاف را دارند گفت: با ایجاد مانع و محدودیت نمی‌توان جوانان و دانش آموزان را مجبور به رعایت پوشش اسلامی کرد بلکه لازمه حفظ حجاب در جامعه، نهادینه کردن و به باور تبدیل‌شدن این اصل در میان دانش‌آموزان است. والدین و فرهنگیان از مهم‌ترین الگوهای دانش‌آموزان در انتخاب نوع پوشش هستند. باورهای دینی از جمله عفاف و حجاب در خانواده شکل می‌گیرد و در مدرسه استمرار می‌یابد و برهمین اساس خانواده و مدرسه باید مرکز توجه فعالیت‌های فرهنگی قرار گیرد.

در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از سه نفر از معلمین و مربیان محجبه مدارس ابتدایی و مراکز پیش دبستانی شهرستان از دبستان دخترانه سما و مرکز پیش دبستانی کودک برتر تجلیل شد.

 

آدرس کوتاه :