خبر
خبر

آغاز به کار خط ملی نماد در یزد

آغاز به کار خط ملی نماد در یزد


خط ملی نماد یا اورژانس اجتماعی دانش آموزان با شماره ۱۵۷۰ فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیرکل آموزش و پرورش گفت: هدف از افتتاح خط ملی نماد، ارائه خدمات مشاوره‌ای و اجتماعی روانی برای دانش آموزان است. 

محسن موحدی فرد ادامه داد: واکنش سریع در فوریت‌های روانی ـ اجتماعی دانش آموزان و کیفیت بخشی به خدمات با بهره گیری از مشاوران و مددکاران از جمله اهداف در این مرکز است. 
مدیر کل آموزش و پرورش افزود:متاسفانه با شیوع بیماری کرونا شاهد اختلالات روحی و روانی زیادی در بین دانش آموزان بودیم و همین امر موجب شد تا با حمایت خیر بزرگوار دکتر "عزیزه قانع عزآبادی" این مرکز راه اندازی گردد و بتوانیم پاسخگوی نیازهای روحی و روانی دانش آموزان باشیم. 
موحدی فرد اظهار داشت: اختلالات روانی در دانش آموزان زمینه بروز آسیب‌های اجتماعی را فراهم می سازد و نیاز امروز ما به این گونه مراکز و خدمات دهی رایگان به دانش آموزان آسیب دیده بی بضاعت یکی از اهداف اصلی ما در این مرکز می باشد.
وی خواستار تخصیص اعتبارات حوزه آسیب‌های اجتماعی استان به سمت و سوی این مرکز شد، تا زمینه خدمات رسانی مطلوب‌تری فراهم گردد. 
این مقام مسئول افزود:دانش آموزان و خانواده‌ها در صورت داشتن مشکل می‌توانند همه روزه از ساعت ۸ تا ۲۰ با این مرکز تماس بگیرند و در صورت نیاز به ارائه خدمات مشاوره‌ای بیشتر به مراکز ۱۴ گانه مشاوره تحت پوشش آموزش و پرورش ارجاع داده می‌شوند.
مدیر کل آموزش و پرورش تصریح کرد: در شرایطی که آسیب‌های اجتماعی گوناگون، سلامت اجتماعی و روانی کودکان و نوجوانان را تهدید می‌کند بهره گیری از خدمات مشاوره و مددکاری ضروری است.
 
آدرس کوتاه :