خبر
خبر

آغاز عملیات اجرایی ساخت آموزشگاه خیری در مهریز

آغاز عملیات اجرایی ساخت آموزشگاه خیری در مهریز


به مناسبت گرامیداشت دهه بصیرت و سالروز ورود مقام معظم رهبری به استان یزد
به مناسبت گرامیداشت دهه بصیرت و سالروز ورود مقام معظم رهبری به استان یزد عملیات اجرایی ساخت آموزشگاه 12 کلاسه خیری برادران محمد و حسین خواجه مهریزی در مهریز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز به مناسبت گرامیداشت سالروز ورود مقام معظم رهبری به استان یزد و دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی عملیات اجرایی ساخت آموزشگاه 12 کلاسه خیری برادران محمد و حسین خواجه مهریزی در مهریز آغاز شد.

در این آئین که با حضور امام جمعه, سرپرست فرمانداری مهریز،مدیر کل نوسازی مدارس استان یزد،معاون سواتدآموزی اداره کل آموزش و پرورش ، معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس،  وجمعی از فرهنگیان و اهالی  حضور داشتند، کلنگ احداث آموزشگاه خیری ١٢ کلاسه در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع و  زیربنای دو هزار و 22۰۰ مترمربع در دو طبقه به زمین زده شد.

در این آیین امام‌جمعه مهریز به اهمیت ایجاد فضاهای فرهنگی و آموزشی برای دانش‌آموزان در شهر و مناطق روستایی بخش مرکزی اشاره کرد و تداوم همکاری خیران را خواستار شد.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی افزود: ایجاد فضای مناسب برای تعلیم و تربیت در کنار مکان‌های دیگر برای تربیت نسل جوان بر اساس ارزش‌های انقلاب اسلامی موضوع حیاتی  است.

همچنین محمد دهقان بنادکی سرپرست فرمانداری مهریز از پیگیری و همکاری خیران برای ساخت اینگونه مراکز آموزشی در شهرستان که مورد نیاز جدی است قدردانی کرد و گفت: باید این قبیل امور ادامه داشته باشد.            

مدیر آموزش و پرورش مهریز هم گفت: طی دو سال گذشته ساخت 17 فضای آموزشی و پرورشی از محل کمک‌های خیری در شهرستان آغاز شده و این پروژه چهارمین پروژه خیری است که توسط معلمین ساخته می شود..

سید کاظم حسینی المدواری افزود: همکاری خیران منطقه در کنار بودجه دولتی برای ساخت مدرسه از جمله نیازهای مبرم است .

وی ادامه داد: ایجاد فضاهای فرهنگی و آموزشی با رویکرد تربیتی از جمله نیاز شهرستان است و خیران می‌توانند همانند گذشته آمادگی خود را برای مشارکت در این عرصه مهم اعلام کنند.

این آموزشگاه با اعتباری نزدیک به 200 میلیارد ریال ساخته می شود که نیمی از هزینه ساخت این واحد آموزشی را آقایان «محمد و حسین خواجه مهریزی»  از خیران شهرستان تامین می کنند و مابقی توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان یزد تامین می گردد  که پس از تکمیل و بهره برداری فضای آموزشی مورد نیاز برای ادامه تحصیل ۳۶۰ دانش‌آموز در این آموزشگاه فراهم می‌ شود.

آدرس کوتاه :