نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز عملیات اجرایی ساخت دبستان خیری در مهریز

آغاز عملیات اجرایی ساخت دبستان خیری در مهریز


به مناسبت گرامیداشت میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام و تکریم خیرین عملیات اجرایی ساخت یک باب دبستان خیری 9 کلاسه در روستای بهادران مهریز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ؛در این آئین که با حضور فرماندار مهریز،معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش ،مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان ، معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد، امام جمعه و اعضای شورای اسلامی روستای بهادران  وجمعی از اهالی  حضور داشتند، کلنگ احداث دبستان خیری ١٢ کلاسه شهید رجایی در زمینی به مساحت سه هزار و ۶۰۰ مترمربع و  زیربنای یک هزار و ۱۰۰ مترمربع در بهادران مهریز به زمین زده شد.
فرماندار مهریز در این آئین گفت:  مدرسه‌سازی ذخیره دنیا و آخرت است و هر عمل خیری در این دنیا عاقبت به خیری را به دنبال دارد.
رضا زارع زاده مهریزی افزود: زمینه برای همکاری  دولت با خیران و بخش خصوصی برای مشارکت در اجرای طرح‌ها فراهم است و نیازمند همراهی خیران در راستای ساخت مدارس و سایر فضاهای فرهنگی و هنری در شهر و روستاها هستیم .
همچنین مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد گفت:  طی سال گذشته ۵۱ پروژه با ۳۳۰ کلاس با هزینه  ۹۰ میلیارد تومان  به بهره برداری رسید. 
محمد علی خواجه رضایی افزود: حضور بخش خصوصی و خیران برای مدرسه سازی در شهر و روستاها نیاز است و امیدواریم امسال شاهد مشارکت هر چه بیشتر خیرین با شیم.
مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این مراسم با تقدیر از نیات خیر خیرین مدرسه ساز گزارشی از فضاهای آموزشی و پرورشی مهریز ارائه داد و از خیرین خواست کماکان در امر مقدس مدرسه سازی مشارکت نمایند.
گفتنی است: مبلغ 5 میلیارد ریال هزینه ساخت این آموزشگاه توسط خیر بزرگوار حاج رضا بلالی و مابقی از محل اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس استان یزد تامین می شود.