خبر
خبر

افتتاح دو مرکز آموزشی در مهریز

افتتاح دو مرکز آموزشی در مهریز


با حضور رئیس اداره مشارکتهای مردمی اداره کل
دو مرکز آموزشی غیر دولتی در مهریز افتتاح شد

مقطع دوره اول متوسطه سما در مهریزو مرکز آموزشی زبان خارجه  فعالیت خود را در مهریز آغاز کرد..

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز رئیس اداره مشارکتهای مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در آئین افتتاح این مراکز اظهار داشت:مدارس و مراکز غیردولتی به عنوان بانی خیر کمک کار آموزش و پرورش در امر تحصیل دانش آموزان هستند و باعث رشد و اعتلای تحصیل و مسائل آموزشی و فرهنگی می شوند.

سعید شیبانی افزود: حدود چهارده درصد از دانش آموزان مدارس استان در این مراکز مشغول به تحصیل هستند و حدود هیجده درصد از مدارس استان را مراکز غیردولتی شامل می شود و امیدواریم با همکاری خیران شاهد رشد کمی و کیفی آموزش باشیم.

مدیر آموزش و پرورش مهریزنیز در این آیین گفت:  مدارس غیر دولتی بازوان آموزش و پرورش هستند که می‌توانند نگاهی نو و تحولاتی بزرگ در نظام آموزشی ایجاد کنند.

سید کاظم حسینی المدواری افزود: مدارس غیر دولتی شهرستان  می توانند بیشتر از این رشد کنند و در این راستا باید با استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی موجود برای توسعه کمی و کیفی مدارس غیر دولتی بهره جست.
وی افزود: مدارس غیر دولتی می توانند منشاء تحول در آموزش وپرورش باشند و نگاهی نو به تعلیم وتربیت ایجاد کنند.

 رئیس دانشگاه آزد اسلامی مرکز مهریزبا اشاره به  گفت: یکی از سیاست‌ها جدید دانشگاه آزاد کشور ورود به آموزش مقاطع ابتدایی و متوسطه و کمک به آموزش و پرورش است.

صادقی افزود: مقطع دوره اول متوسطه با ظرفیت 80 نفر دانش آموز در سه کلاس دارای مجوز از واحد مشارکتهای مردمی آموزش و پرورش است که فعلا در پایه اول با 25 نفر دانش آموز فعالیت خود را آغاز نموده است.

همچنین یک مرکز آموزشی  غیر دولتی زبان خارجه زاد هم در مهریز افتتاح شد که با 8 معلم زبان آماده خدمت دهی به زبان آموزان شهرستان می باشد.

گفتنی است در این مراسم بخشدار مرکزی مهریز،رئیس مجتمع سماء استان، رئیس شورای اسلامی شهر مهریز،فرمانده بسیح دانش آموزی استان و کارشناس مسئول مشارکتهای استان و معاونت آموزشی آموزش و پرورش مهریز  حضور داشتند.

آدرس کوتاه :