خبر
خبر

آمار باسوادان شهرستان مهریز ۹۸ درصد اعلام شد

آمار باسوادان شهرستان مهریز ۹۸ درصد اعلام شد


مدیر آموزش و پرورش آمار باسوادان شهرستان مهریز ۹۸ درصد اعلام نمود.

مدیر آموزش و پرورش مهریز با بیان اینکه هم اکنون آمار جمعیت با سوادان این شهرستان ۹۸ درصد است ،گفت: در ۹ ماهه امسال با همکاری ۱۶ آموزشیار ، ۷۷ نفر جذب کلاس های نهضت سوادآموزی شدند که از این تعداد ۳۰ نفر شهروندان خارجی هستند که تحت پوشش تعلیم و تربیت قرار گرفتند.

سید کاظم حسینی مدواری به مناسبت هفتم دیماه سالگرد تشکیل نهضت سوادآموزی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: کلاس‌های سواد آموزی به رغم وجود کرونا با رعایت نکات بهداشتی و همکاری آموزش‌دهندگان که فقط یک نفر آنها آقاست در شهر و مناطق روستایی تشکیل شد.

وی به اهمیت شناسایی و جذب بیسوادان برای حضور در کلاس‌های سوادآموزی اشاره کرد و ادامه داد: مبلغان دینی، فرهنگیان و رسانه‌های گروهی نقش مهمی در فرهنگ‌ سازی و جذب افراد بیسواد در کلاس های نهضت سوادآموزی دارند.

این مسئول فرهنگی شهرستان اظهار کرد: برای شناسایی و جذب بیسوادان برای حضور در کلاس‌های درس   تاکنون جلسه‌های مختلفی با حضور مسئولان محلی در شهر و روستاهای بخش مرکزی مهریز برگزار شده است .

حسینی بیان کرد: در سال تحصیلی گذشته در مجموع ۱۷۸ نفر جذب کلاس‌های نهضت سوادآموزی شهرستان شدند ولی امسال به دلیل افزایش تداوم شیوع کرونا شاهد کاهش قابل محسوس آمار افراد بودیم .

 به گفته وی سال گذشته از مجموع سوادآموزان ۸۰ نفر شهروندان خارجی بودند که ۹۵ درصد آنها را بانوان تشکیل می دادند.   

کلاس های سوادآموزی شامل دوره‌های سواد آموزی، انتقال و تحکیم سواد است.

آدرس کوتاه :