خبر
خبر

امام جمعه یزد: جشن نیکوکاری روحیه ایثار و مروت را در دانش آموزان تقویت می‌کند

امام جمعه یزد: جشن نیکوکاری روحیه ایثار و مروت را در دانش آموزان تقویت می‌کند


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری در مدارس گفت: جشن نیکوکاری روحیه ایثار و نوع‌دوستی و مروت را در دانش آموزان تقویت میکند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در جشن نیکوکاری دبیرستان دخترانه شهید دهقان با اشاره به اینکه انسان دارای سه نوع حیات نباتی، حیوانی و انسانی است، اظهار داشت: بخش عمده‌ای از انسان‌ها درگیر لذت‌های دنیایی، ثروت اندوزی و لذت‌های مادی هستند که این گروه حیات حیوانی دارند اما حیات انسانی منحصر به روحیه معنوی و انسانی بشر است.

وی با اشاره به اینکه تکامل انسان و حرکت در مسیر تعالی بشر در حیات انسانی او رقم می‌خورد، افزود: انسانی که به هدف خلقت پی می‌برد و در مسیر پیشرفت و تکامل قرار می‌گیرد، وارد بعد حیات انسانی خود شده و این بخش از زندگی در آخرت اثر ماندگار و باقی دارد.

آیت الله ناصری با تاکید بر اینکه اصل ارزش انسان به همین حیات انسانی است، عنوان کرد: انسان در حیات انسانی از داشته‌های خود نظیر علم، ثروت و عقل در راستای رشد دیگر انسان‌ها استفاده نیز استفاده می‌کند و به حیات انسانی خود تکامل می‌بخشد.

وی یادآور شد: افرادی که با استفاده از توانایی مالی خود به فقرا و ایتام کمک می‌کنند، صدقه می‌دهند و در راه خیر قدم بر می‌دارند، لذت حیات انسانی خود را به خوبی احساس می‌کنند.

آیت الله ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خاطره‌ای از حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی در رسیدگی به ایتام و نیازمندان در زمان قحطی بیان کرد: ایشان برای کمک به افراد به دین و مذهب آنها کاری نداشتند و همه انسان‌ها را بندگان خدا می‌دانستند و نسبت به بندگان خدا عشق می‌ورزیدند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: اگر انسان‌ها خود را در برابر یکدیگر و در پیشگاه خداوند متعال مسئول بدانند، در مسیر تکامل و قرب الهی قدم برداشته‌اند.

نماینده ولی فقیه در ایتان در مورد اقدام کمیته امداد برای برگزاری جشن نیکوکاری به ویژه در مدارس اظهار داشت: کمیته امداد با این حرکت خود روحیه نوع دوستی، انسان دوستی و ایثار و مروت را در دانش آموزان زنده می‌کند و بشر در جامعه امروز به این روحیه نیاز ضروری دارد.

وی با تاکید بر همدلی در مسیر عبور از مشکلات بیان کرد: امیدوارم همه ما با همدلی و تعامل با یکدیگر به شرایطی برسیم که دشمنان از ما قطع امید کنند و بتوانیم با عبور از مشکلات و سختی‌ها و کمک به هم‌نوعان خود ،در مسیر پیشرفت و آبادانی قرار بگیریم.

 

در ادامه "محسن موحدی فرد" مدیر کل آموزش و پرورش استان در سخنانی، توجه به وضع معیشتی دانش آموزان و خانواده های نیازمند در شرایط فعلی شیوع کرونا را بسیار ضروری دانست و گفت : تابه حال نیز اقدامات خوبی توسط اقشار مختلف در این زمینه صورت گرفته و امیدواریم در آستانه سال نو نیز شاهد این حرکت خداپسندانه باشیم.

"محمد شجاعان" مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان با اشاره به هفته احسان و نیکوکاری که به مناسبت سالروز تشکیل کمیته امداد در 14 اسفند ماه نامگذاری گردیده، گفت: کمیته امداد در واقع پل ارتباطی بین نیازمندان با سایر اقشار جامعه است.

وی افزود: تحریم دشمن ، شیوع بیماری کرونا و تورم باعث شده که برخی خانواده ها در تامین نیازهای اولیه زندگی خود با مشکل مواجه شوند و می طلبد که همگی ما در آستانه سال نو، دست به دست هم داده و گره از مشکلات چنین افرادی بگشائیم.

در پایان این مراسم، امام جمعه یزد و مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد، به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری  کمک های خود را اهدا و سپس مرکز نیکوکاری دبیرستان دخترانه دوره اول شهید دهقان افتتاح گردید.

 همچنین طی حکمی خانم امید بخش به عنوان مدیر این مرکز نیکوکاری منصوب شد.

آدرس کوتاه :