نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه مسکن بین وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت راه و شهرسازی

امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه مسکن بین وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت راه و شهرسازی


وزیرآموزش و پرورش در امضای تفاهم‌نامه همکاری با وزارت راه و شهرسازی از احداث ١٧٠هزار واحد مسکونی ویژه فرهنگیان خبرداد.


 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد، محسن حاجی میرزایی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه مسکن بین وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت راه و شهرسازی که در سالن کنفرانس وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شاکریم که این امکان فراهم شد تا برای مسکن فرهنگیان عزیز گامی برداشته شودو انشالله این نشست سرآغاز خوبی برای معیشت معلمان باشد.

وزیرآموزش و پرورش با اشاره به اینکه معلمان از اعتماد بسیار بالایی در جامعه برخور هستند، خاطرنشان کرد: منزلت و معیشت معلمان مهم است و در دستور کار وزارت آموزش‌وپرورش قرار دارد و دولت نیز آن را پیگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: معیشت معلمان مورد تأکید مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور است که در این زمینه تلاش‌هایی را آغاز کرده‌ایم .

حاجی میرزایی افزود: طرح خانه‌دار شدن ١٧٠هزار فرهنگی از اقدامات رفاهی و معیشتی در دست اقدام وزارت آموزش ‌و پرورش است و طی تفاهم‌نامه ای با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت راه و شهرسازی این اقدام صورت خواهد گرفت.

وی افزود: ٣۵٧ تعاونی مسکن فرهنگیان در آموزش‌وپرورش داریم که برای این تفاهم‌نامه بسیج خواهند شد و امیدواریم وزارت راه و شهرسازی با تمام انرژی به میدان وارد شود تا این تعهد اجرایی شود.

در ادامه این نشست محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در مورد امضای تفاهم نامه احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکن فرهنگیان گفت: خدا را شاکریم که توانستیم بنا بر تعهدی که داریم نهضت خانه سازی را به جریان پایدار تبدیل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با تلاش ها و فعالیت‌های سازنده وزیر آموزش و پرورش طرح خانه‌دار شدن فرهنگیان محقق می‌شود.

اسلامی افزود: تفاهمنامه احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکن فرهنگیان در سه سال محقق می‌شود و فرهنگیان در برنامه‌ها و سیاست‌های دولت برای خانه‌دار شدن قرار دارند.

عضو کابینه دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: تفاهم نامه احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکن فرهنگیان اقدام بزرگی است که امیدواریم تمامی شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه دو وزارتخانه برای تامین مسکن فرهنگیان نقش خود را ایفا کنند

گفتنی است در راستای این تفاهم نامه کارگروه استانی با حضور مدیران کل آموزش و پرورش،راه و شهرسازی،نوسازی مدارس ،معاون توسعه منابع و پشتیبانی و جمعی از روسای ادارات تعاون و امور رفاهی،اموراداری،روابط عمومی و نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان استان یزد تشکیل و در خصوص اجرای این تفاهم نامه و موارد ابلاغی دستورالعمل وزارتی بحث و تصمیم گیری شد.