نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اولیای دانش آموزان خودمراقبتی از ابتلا به ویروس کرونا را به فرزندان آموزش دهند.

اولیای دانش آموزان خودمراقبتی از ابتلا به ویروس کرونا را به فرزندان آموزش دهند.


مدیر آموزش و پرورش مهزیز گفت: اولیای دانش آموزان خودمراقبتی از ابتلا به ویروس کرونا را به فرزندان آموزش دهند.

 به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز مدیر آموزش وپرورش مهریز در نشست شورای معاونین آموزش وپرورش مهریز که با محوریت پیشگیری از ابتلا به کرونا برگزار شد خطاب به همکاران بزرگوار،مدیران،معاونین ، معلمین و اولیای گرانقدر و دانش آموزان گفت:آن چیزی که در بحران ها مایه دلگرمی و امید است این است که ایران اسلامی همیشه مدافعینی دارد آماده فداکاری؛ چه در دفاع از میهن، چه در بحران های سیل و زلزله و اکنون در دفاع از سلامت جامعه. پس بیاییم ما با رعایت دستورات بهداشتی هم پیمانان و همراهان سلامت در جامعه و خانواده باشیم.

سید کاظم حسینی المدواری افزود:اگرچه به علت ممانعت از سطح انتشار ویروس کرونا ایجاب می کند مدارس تعطیل باشند ؛اما  آموزش تعطیل پذیر نیست.و این مدیریت شعار جهاد آموزشی در کنار جهادپزشکی را سرلوحه کار خود قرار داده است و باید همه با رعایت اصول بهداشتی و انجام امور آموزشی دانش آموزان تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کنیم

مجموعه مدیریت آموزش و پرورش مهریز با همت شما بزرگواران از تمامی ظرفیت های موجود،فضای مجازی,تلفن,گروه های مجازی ,شبکه آموزش سیما و.. آموزشِ دانش آموزان عزیز را مدیریت خواهد نمود تا بدون وقفه تحصیلی روند آموزش مسیر عادی خویش را طی نماید.

لازم به ذکر است موارد زیر را در این ایام، شما بزرگواران مدنظر قرار دهید.

بر اساس قوانین و مقررات کشور و مصوبات شورایعالی فضای مجازی هر گونه استفاده دستگاه های حاکمیتی،دولتی، مدارس و دانشگاه ها از شبکه های اجتماعی خارجی ممنوع است و تخلف و در برخی موارد جرم محسوب می شود.بنابراین با توجه به تعطیلات مراکز آموزشی هر گونه آموزش از راه دور از طریق این شبکه ها ممنوع است و می بایست بر بستر شبکه های اجتماعی داخلی باشد و چنانچه در بسترهای خارجی ممنوعه کلاس و آموزشی برگزار شود فاقد وجاهت قانونی است و دانش آموزان تکلیفی برای حضور در این آموزشها ندارند.بر این اساس مدیر ان مدارس نسبت به تشکیل گروه و کانال در شبکه های اجتماعی داخلی اقدام نموده اند و اولیای گرامی حساسیت لازم را درخصوص عضویت در کانالهای مدارس و استفاده از بستر ایجاد شده درخصوص آموزش فرزاندانشان را بنمایند.

آموزشگاه ها با توجه به امکانات موجود از تمامی عوامل اجرایی خویش در برگزاری کلاس های مجازی بهره جسته و از توانمندی خود مضایقه ننمایند.

مدیران مدارس از طریق کانال های ارتباطی با والدین از جمله شبکه آموزش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، گروه های مجازی آموزش های لازم را برای دانش آموزان داشته باشند و راههای ارتباطی با دبیران ،هنر آموزان،آموزگاران و... را برای اولیا به اشتراک گذاشته و روند آموزش را مدیریت کنند.

با توجه به حساسیت پایه های نهم و دوازدهم در دوره های متوسطه اول و دوم،مدیران دوره های مذکور با هماهنگی با دبیران در انتقال نکات مهم وتاثیرگذار در فرایند های مهم هدایت تحصیلی،آزمون های نهایی و آزمون سراسری به منظور جلوگیری از افت تحصیلی همت خویش را به کار گمارند.

همکاران اداری مدیریت آموزش و پرورش مهریز مکلفند به منظور کاهش مراجعات غیر ضروری مراجعین در پاسخگویی به تلفن ها( قبلا از طریق کانال سیمای تعلیم و تربیت مهریزاطلاع رسانی شده است) اهتمام لازم را مبذول دارند.

ضمن تقدیر وتشکراز اولیاء گرانقدر که همیشه یار ویاور امر آموزش  دانش آموزان  بوده اند از آنان تقاضا دارم که در این مقطع بحرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، در راستای  حفظ سلامتی دانش آموزان  وهمچنین  استمرار فعالیت آموزشی همکاری خود را  باکادر اجرایی وآموزشی مدارس درجهت لزوم  شرکت  مستمر دانش آموزان در آموزش های مجازی،همکاری با معلمین،نظارت بر اجرای به موقع و درست تکالیف دانش آموزان و اجرای راهکارهای ارائه شده از طرف آموزشگاه مربوطه دو چندان نمایند.

به استحضار کلیه همکاران، دانش آموزان و خانواده های محترم می رساند؛ مجموعه عوامل اجرایی مدارس و کارشناسان اداری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مهریز به منظور کاهش دل نگرانی و دغدغه اولیای گرامی به طور مستمر در امر ضدعفونی مدارس و سرویس های حمل و نقل اهتمام ورزیده اند؛ بنابراین از  والدین عزیز استدعا دارد، نکات صحیح و موارد بهداشتی و پیشگیرانه لازم را  در جهت خودمراقبتی از ابتلا به ویروس کرونا به فرزندان  آموزش دهند.