خبر
خبر

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان یزد در سال ۱۴۰۱ برگزار شد

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان یزد در سال ۱۴۰۱ برگزار شد


ستاندار یزد با اشاره به در پیش بودن هفته معلم، بر مردمی کردن برنامه های این هفته تاکید کرد و گفت: امسال باید هفته متفاوتی در تکریم و بزرگداشت معلمان داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ مهران فاطمی روز چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش استان با بیان این که همه جامعه مدیون آموزش و پرورش هستند اظهار کرد:  مردمی کردن برنامه های  بزرگداشت مقام معلم یعنی همه اقشار جامعه اعم از  روحانی، بازاری، صنعتگر و غیره باید در برگزاری برنامه های این هفته نقش داشته باشند.  

استاندار یزد خاطرنشان کرد: هیچ کدام از  ادارات استان  از فرمانداری ها تا دهیاری ها  نباید فاقد برنامه در هفته معلم باشند.  
وی بر برگزاری یک جلسه شورای اداری استان با محوریت معلم و تکریم معلمان  تاکید کرد و گفت: در این نشست مدیران بدون واسطه مسائل و مشکلات معلمان را می شنوند و در جهت رفع آنها برنامه ریزی خواهند کرد.  
وی نقش دانش آموزان و  تشکل‌های دانش آموزی و انجمن اولیا و مربیان در برگزاری برنامه های یاد شده مهم خواند و افزود:  واحدهای صنفی و تولیدی  استان هم باید برای هفته مورد اشاره برنامه داشته باشند.  
استاندار یزد خاطرنشان کرد: مطالبات صنفی معلمان، اعم از مسکن، وام و معیشت آنها باید براساس ظرفیت و فرایندها قانونی به صورت ویژه پیگیری شود.  
فاطمی در ادامه گفت:اگر ما مسئله آموزش و پرورش را حل نکنیم در هیچ کدام از برنامه های تحولی و پیشرفت تعالی، موفق نخواهیم بود زیرا اساس جامعه منابع انسانی است که خروجی  این نیروها از آموزش و  پرورش است.  
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری افزود: این شهید والا مقام یک استاد ، روحانی و شخصیت کاملا بی بدیل است و آثار این شهید باید به دانش آموزان  معرفی شود. 
موافقت در خصوص ساخت هنرستان جوار معدن،تهیه برنامه جامع جهت پوشش دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل،ترک تحصیل کردگان و کسانی که افت تحصیلی داشتند از دیگر مباحث و مصوبات این شورا بود.
گفتنی است از ۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت هفته معلم نامگذاری شده است.

 

آدرس کوتاه :