خبر
خبر

اکران لوپتو در مهریز

اکران لوپتو در مهریز


معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مهریز گفت:انیمیشن سینمایی لوپتو در مهریز اکران شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مهریز گفت: انیمیشن سینمایی «لوپتو» با هدف شادی‌آفرینی برای کودکان و خانواده‌ ها در کانون شهید کشاورزی این شهرستان به روی پرده رفت.

محمد جواد ملامحمدعلیان افزود: اکران این فیلم در مهریز با استقبال عمومی به ویژه دانش آموزان و اولیای آنان مواجه شده و تا پایان آذر ماه ادامه دارد.

وی افزود: کانون تربیتی شهید کشاورزی مهریز همه روزه صبح و عصر به عنوان «سینمای لوپتو» میزبان کودکان، نوجوانان و دانش‌آموزان و اولیای آنان خواهد بود.

«لوپتو» یک انیمیشن سینمایی موزیکال با فضایی شاد و مهیج است. این انیمیشن سینمایی، اولین محصول مرکز انیمیشن سوره است که با تکنیک سه بعدی در استودیو فراسوی ابعاد، توسط هنرمندان کرمانی تولید شده است.
«لوپتو» در گویش کرمانی به معنی اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌های دست‌ساز است که در زمان قدیم، مادرها برای فرزندان خود درست می‌کردند.
در خلاصه داستان «لوپتو» آمده: پدر علی در کارگاه لوپتو با یاد دادن ساخت اسباب بازی به بیمارانش، آن‌ها را درمان می‌کند. کارگاه اسباب‌بازی‌های خلاقانه لوپتو که بین کودکان ایرانی محبوبیت زیادی دارد با خرابکاری یک ناشناس تعطیل می‌شود. علی تلاش می‌کند پدرش را که ناامید شده است از این مخمصه نجات دهد.

آدرس کوتاه :