نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ایجاد 2 پایگاه تابستانی اوقات فراغت سازمان دانش آموزی در مهریز

ایجاد 2 پایگاه تابستانی اوقات فراغت سازمان دانش آموزی در مهریز


مدیر آموزش وپرورش مهریز از ایجاد 2 پایگاه تابستانی اوقات فراغت سازمان دانش آموزی برای دانش آموزان پیشتاز دختر و پسر در مهریز خبرداد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز مدیر آموزش و پرورش مهریز در نشست بهینه سازی اوقات فراغت دانش آموزان مهریز با بیان اهمیت بحث اوقات فراغت گفت: یکی از مهمترین دغدغه های خانواده ها و متولیان امر تعلیم وتربیت، دورشدن از فضای آموزشی و ایجاد وقفه در امر تعلیم و تربیت به ویژه در ایام تعطیلات تابستانی مدارس می باشد.

سید علی کارآموز افزود: طرح غنی سازی اوقات فراغت در صورت برنامه ریزی درست می تواند برای افزایش خلاقیت و تربیت نیروی انسانی کارآفرین و اشتغالزا در آینده بسیار موثر باشد  که در همین راستا سازمان دانش آموزی در صدد ایجاد پایگاه های تابستانی تشکیلاتی در کنار پایگاه های تابستانی اوقات فراغت آموزش و پرورش بر آمده است.

وی اضافه کرد: غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در کنار خانواده ها، استمرار تعلیم و تربیت در طول تابستان و بسط وگسترش تربیت اجتماعی با رویکرد آموزش مهارت های تشکیلاتی و اجتماعی از مهترین اهداف این مراکز به شمار می رود.

رئیس سازمان دانش آموزی مهریز نیز در این نشست گفت: هدف اصلی از برپایی پایگاه های اوقات فراغت عمل به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به نوجوانان و جوانان و مشارکت آنان در عرصه های مختلف اجتماعی است.

هدایت دهقانیزاده افزود: دانش آموزان در پایگاه های اوقات فراغت در کنار یکدیگر رشد کرده و می آموزند که درک همدلانه ای از هم داشته باشند و از کنار هم بودن و باهم بودن لذت ببرند.

وی با اشاره به برنامه های پایگاه های تابستانی سازمان دانش آموزی، خاطر نشان کرد: آموزش مهارت های عمومی شامل مهارت اقتصادی، اشتغال زایی،تربیت بدنی و سلامت، فرهنگی، خدماتی، هنری و ... و نیز آموزش مهارت های تشکیلاتی شامل صف جمع، چوب و گره، مخابرات و جهت یابی، امداد ونجات، مهارت های اجتماعی و مهارت های زیست محیطی، محوریت اصلی برنامه های این مراکز هستند.

وی گفت : تاریخ برگزاری این کلاسها از اول تیر ماه لغایت 31مرداد 1397 است .که دانش آموزان علاقمند به شرکت در این کلاسها میتوانند جهت ثبت نام به سازمان دانش آموزی مراجعه کنند .