نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید فرماندار مهریز از بازارچه کارآفرینی دانش آموزان مهریزی

بازدید فرماندار مهریز از بازارچه کارآفرینی دانش آموزان مهریزی


فرماندار مهریز از بازارچه کارآفرینی دانش آموزان مهریزی بازدید نمود.

 بازارچه کارآفرینی دانش آموزان این شهرستان در 50 غرفه طی 2 روزه با حضور  200 دانش آموز با هدف عرضه و فروش دست ساخته ها شامل اسباب بازی، کار با چوب، فلز، شیشه و کاغذ و آشپزی راه اندازی شد.
فرماندار مهریز در بازدید از بازارچه با قدردانی از فعالیت دانش آموزان که با همکاری اولیا و مسئولان آموزش و پرورش نسبت به برپایی نمایشگاه اقدام کرده اند، گفت: مهارت آموزی و ایجاد رقابت و انگیزه در بین دانش آموزان برای بروز استعدادها موضوع مهمی است.
رضا زارع زاده مهریزی افزود: علم زمانی ارزشمند است که جنبه عملی پیدا کند و برگزاری اینگونه بازارچه ها برای فروش کالاهای تولیدی دانش آموزان بسیار مناسب است.
فرماندار مهریز اظهار داشت: ظرفیت ها و خلاقیت های خوبی در نسل جوان وجود دارد، اگر فضا برای کار و فعالیت آنها فراهم شود می توانند به خلق آثار خوب اقدام کند.
زارع زاده مهریزی به درس کار و فناوری در دوره اول مقطع متوسطه اشاره کرد که خروجی آن برگزاری نمایشگاه ها و بازارچه عرضه و فروش دست ساخته ها و کالاهای تولیدی است.
تداوم برپایی بازارچه دانش آموزی
همچنین مدیر آموزش و پرورش مهریز اظهار داشت: برپایی بازارچه دانش آموزی در راستای برگزاری جشنواره خوارزمی جزو برنامه هاست که با همکاری مدارس و اولیا دانش آموزان برگزار می شود.
سیدعلی کارآموز افزود: این بازارچه شامل وسایل دست ساز در زمینه های مختلف است که بر اساس مطالب درس کار و فناوری زیر نظر مربیان تهیه و در معرض دیگران قرار می گیرد.
این مسئول اظهار داشت: در این بازارچه انواع غذا، مواد خوراکی، خشکبار، اسباب بازی، کار با چوب، شیشه و کاغذ، صنایع دستی محلی و گل و گیاه تولیدی دانش آموزان عرضه شده است.
کارآموز خاطر نشان کرد: در مدت برپایی بازارچه مردم و اولیای دانش آموزان با مراجعه به محل نمایشگاه با تشویق شرکت کنندگان نسبت به خرید وسایل مورد نیاز اقدام می کنند.