نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بانگ توحید در مدارس مهریز طنین انداز شد

بانگ توحید در مدارس مهریز طنین انداز شد


همزمان با اذان ظهر بانگ توحید در مدارس مهریز طنین انداز شد و اولین نماز جماعت مدارس به امامت امام جمعه مهریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز مراسم نمادین طنین زنگ توحید و برگزاری نماز جماعت در دبیرستان نمونه ابن سینا مهریز  با حضور امام جمعه شهرستان برگزار شد.

پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر امام جمعه مهریزطی سخنانی فرهنگ نماز و توجه به خواندن نماز در اول وقت و به جماعت را مورد تاکید قرارداده و دانش آموزان را به روحیه ی دینی و معنوی سفارش نمود .

حجه الاسلام محی الدینی از نماز به عنوان ستون دین و عمود خیمه ایمان یاد کرد و گفت: اسلام بر روی نماز جماعت تاكیدات فراوانی دارد، بنابراین لازم است نماز جماعت در مدارس نیز به شكل جدی و مستمر اقامه شود

وی ضمن تقدیرازحرکت معنوی وقابل تحسین برگزاری نماز جماعت اول وقت در  مدارس مهریز و نقش آن تزکیه وتربیت دانش آموزان، آنان را به حفظ ارتباط با خداوند و معاشرت با خانواده سفارش کرد وافزود: شما نسل جدیدی هستید که باید ارتباط خود را بامسجد ، دین ونماز حفظ کنید .

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این مراسم معنوی با اشاره به اهمیت وضرورت ترویج شعائراسلامی بویژه نماز جماعت افزود: نگاه اسلام به نماز و نمازخانه ها به ویژه مساجد نگاهی كلی و عمیق است، بنابراین لازم است دغدغه اصلی مسئولان بخصوص فرهنگیان شهرستان نماز و پرداختن كامل و باطنی به آن باشد.

سید علی کارآموز  با بیان اینکه این مهم درسندتحول بنیادین آموزش و پرورش به صورت ویژه دیده شده است افزود: امروز در تمامی مدارس و در تمامی مقاطع همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید نماز جماعت اقامه می شود و این مهم تا پایان سال تحصیلی با جدیت دنبال می شود.

رضا زارع بیدکی مدیر آموزشگاه نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از فعالیتها و افتخارات آموزشگاه در زمینه های فرهنگی، پرورشی و علمی ابراز امیدواری نمود در سال تحصیلی جدید نیز دانش آموزان آموزشگاه افتخارات زیادی کسب نمایند.

گفتنی است دربرنامه ریزی انجام شده توسط معاونت پرورشی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان برگزاری نمازجماعت ظهر و عصرتوسط روحانیت معظم وهمکاران محترم درکلیه واحدهای آموزشی برگزارمی گردد.