خبر
خبر

بخشی از درآمد کارخانجات مهریز صرف امور دینی و پرورشی در آموزش و پرورش شود

بخشی از درآمد کارخانجات مهریز صرف امور دینی و پرورشی در آموزش و پرورش شود


امام جمعه مهریز:
امام جمعه مهریز با اشاره به صنعتی بودن این شهرستان گفت: بخشی از درآمد معادن، کارخانجات و واحدهای صنعتی مهریز صرف امور پروشی، فرهنگی، هنری و ورزشی در آموزش و پرورش شود.

امام جمعه مهریز در در جمع مردم شهرستان اظهار داشت: گفت: با وجودی که معادن مختلف و صنایع فعال زیادی از امکانات شهرستان استفاده می‌کنند باید آنها طبق مقررات به مسوولیت اجتماعی خود در قبال مردم شهرستان عمل کنند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی الدینی با اشاره به اینکه طبق قانون باید درصدی از درآمد معادن و کارخانجات صرف توسعه عمرانی و فرهنگی شود ادامه داد: در این خصوص تاکنون اقدام مناسبی دیده نمی‌شود و احتیاج به شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی به شهروندان دارد.

وی افزود: وجود معادن و کارخانجات در شهرستان هرچند برای تولید و اشتغال ضروری و مورد حمایت است و تاکنون در این خصوص اقدامات مناسبی صورت گرفته ولی در مقابل آنها باید در قبال تسهیلاتی که دریافت می‌کنند بیش از گذشته وظایف قانونی خود را در منطقه انجام دهند.

وی ادامه داد: این موضوع خیلی مهم و یک حق قانونی در خیلی از مناطق کشور و استان یزد اتفاق افتاده و  جدی برای اجرای قانون و خدمت به مردم پیگیری می‌شود و باید در مهریز با وجود معادن و کارخانجات متعدد سهمی از درآمدها توسط آنها برای فعایت‌های پرورشی، فرهنگی و ورزشی اختصاص و هزینه شود.

امام جمعه مهریز با بیان اینکه امکانات پرورشی، فرهنگی و ورزشی در شهرستان اصلا مناسب نیست و هیج سنخیتی با جمعیت دانش آموزی  و جوانان و نیازهای مردم ندارد خواستار رسیدگی و پیگیری موضوع توسط مسوولان شد .

آدرس کوتاه :