نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برتری کیفی استان یزد در 5 گروه آزمایشی کنکور سراسری

برتری کیفی استان یزد در 5 گروه آزمایشی کنکور سراسری


معاون آموزش متوسطه : دانش آموزان یزدی از نظر تراز نمره نیز حائز رتبه اول کشور در تمامی گروههای آموزشی شدند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش " محمود زارع " که گزارشی از تحلیل وضعیت علمی آموزش و پرورش استان یزد درکنکور سراسری سال 1396 را در شورای آموزش و پرورش استان ارائه می داد با اعلام این خبر گفت : این برتری در دو شاخص میانگین نمره کل آزمون و میانگین کل نمره با محاسبه سوابق تحصیلی دیده می شود .
"زارع " با استناد به آخرین گزارش سازمان سنجش کشور درمورد نتایج کنکور گفت : استانهای یزد ، تهران ، خراسان جنوبی ، مازندران و اصفهان  به ترتیب 5 استان برتر کشور در شاخص کیفیت و تراز نمره کنکور سراسری هستند .
وی با یادآوری این نکته که دراین برتری اختلاف نمره دانش اموزان یزدی با استانهای بعدی به خوبی مشهود است افزود : اختلاف میانگین نمره نهائی دانش آموزان یزدی به عنوان حائز رتبه اول با استان تهران به عنوان حائز رتبه دوم 335 نمره است .
ایشان با اشاره به رقابت کمی و کیفی سایر استانها نیز با استان یزد گفت : استانهائی که از نظر کمی رتبه های برتر کشور را بعد از یزد داشته اند در رتبه بندی کیفی جایگاهی ندارند و جای خود را به استانهای دیگری داده اند .
معاون آموزش متوسطه استان با خرسندی از اینکه فقط استان یزد توانسته است هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت جایگاه خود را در کنکور سراسری حفظ نماید افزود : دانش آموزان یزدی امسال نیز در المپیاد های علمی و جشنواره جوان خوارزمی خوش درخشیدند
این مسئول از کسب 11 مدال توسط دانش آموزان استان درالمپیادهای علمی خبرداد و افزود : از 12 نفر دانش آموزی که توسط باشگاه دانش پژوهان جوان استان به مرحله کشوری اعزام شده اند 11 نفر موفق شدند مدال کسب کنند .