خبر
خبر

برپایی جشن نوروز با چاشنی سفره هفت سین در دبستان دخترانه سما مهریز

برپایی جشن نوروز با چاشنی سفره هفت سین در دبستان دخترانه سما مهریز


در آستانه سال جدید جشن نوروز باستانی با چاشنی سفره هفت سین در دبستان دخترانه سما مهریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز در آستانه سال جدید و به مناسبت فرا رسیدن نوروز باستانی مراسم جشن نوروز همراه با برپایی سفره هفت سین در دبستان دخترانه سما با حضور مدیر آموزش و پرورش و رئیس دانشگاه ازاد اسلامی مهریزو رئیس شورای اسلامی شهر برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش مهریز در این مراسم با تبریک فرا رسیدن نوروز باستانی گفت:  آشنایی دانش آموزان با فرهنگ ایرانی اسلامی باعث تقویت معنوی آنها خواهد شد.

سید کاظم حسینی المدواری با تقدیر از تلاش دانش آموزان و کادر آموزشگاه در برپایی این مراسم افزود: برپایی سفره‌های هفت سین در مدارس جلوه‌ای از مشارکت دانش آموزان برای نهادینه کردن پیام نوروز یعنی برکت، سرزندگی، پاکی، مهربانی وتفکر است.

وی ادامه داد: مدرسه بهترین بستر برای آموزش مفاهیم انسانی واسلامی به دانش آموزان است تا در سایه برنامه ریزی هر چه بیشتر با فرهنگ وآداب ایرانی واسلامی آشنا شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مهریز نیز در این مراسم با تبریک پیشاپیش فرا رسیدن سال جدید گفت: هر سال درآستانه سال نو شاهد برگزاری جشنواره هفت سین با مشارکت دانش آموزان، اولیا و مربیان در مدارس سما هستیم که این اقدام فرهنگی- سنتی در فضای مدارس،ایجاد نشاط و شادمانی در دانش آموزان را به دنبال دارد زیرا همه خوشحال هستند که با فلسفه این آیین ملی آشنایی پیدا کرده اند.

دکتر محمد صادقی افزود: سفره هفت سین با همراهی دانش آموزان، معلمان و اولیا در راستای انتقال سنت کهن ایران باستان و آداب بومی - محلی ویژه نوروز در مدارس اجرا می شود که زیبا و دیدنی است.

مدیر دبیستان دخترانه  سما نیز با اشاره به اینکه عید که نزدیک می شود همه ایرانیان نوروز را که آیینی باستانی - ملی است را جشن می گیرند گفت: دانش آموزان به همراه اولیای خود در این آیین شکرانه یک سال زندگی کردن را با ذکر صلوات، دعا و قرائت قرآن کریم در سر سفره هفت سین به جای می آورند.

رویا موحد افزود:هرکدام از اجزای سفره هفت سین که دانش آموزان به زیبایی با زبان شعر آنها را بیان نمودند،نمادی از ویژگیهای خوب انسانی است که تلاش می شود با معرفی این ویژگیها در رفتار دانش آموزان وجامعه نهادینه شود.

گفتنی است به علت شرایط کرونایی و رعایت پروتکولهای بهداشتی تعداد محدودی از دانش آموزان در این برنامه حضور داشتند.

آدرس کوتاه :