خبر
خبر

برگزاری جلسه بسته تحولی مدرسه کانون تربیتی محله

برگزاری جلسه بسته تحولی مدرسه کانون تربیتی محله


جلسه بسته تحولی مدرسه کانون تربیتی محله با حضور مدیرکل آموزش و پرورش در سالن اجتماعات شهید ساداتی اداره کل برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان، " محسن موحدی فرد " مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در این جلسه اظهار کرد :  طرح "مدرسه، کانون تربیتی محله" جزء طرح هایی است که هم عملیاتی است و هم می تواند در محلات منشا خیر باشد .

وی افزود : فضاهای موجود در محلات و مدارس می تواند فضای مناسب ورزشی برای دانش آموزان و بانوان محل  با هماهنگی شهرداری های منطقه قرار گیرد.

مدیرکل تصریح کرد : مسئولیت اجرایی این بسته تحولی در تمامی شهرستان و مناطق استان باید مشخص و جهت هرچه بهتر اجرایی شدن آن در چارچوب بخشنامه اختیارات لازم به آنها تفویض شده و همچنین برشهای منطقه ای و مدرسه ای تهیه و مطابق آن اقدام نمایند .

" ابراهیم پیمان فر" رییس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان نیز در ادامه اعلام نمود : در راستای اجرایی شدن سند تحول بنیادین و تحقق ایده مقام عالی وزارت با عنوان " مدرسه خانه دوم و خانه مدرسه اول دانش آموزان است و  باید دیوار حائل بین خانواده و مدرسه برداشته شود" در این راستا بسته تحولی با عنوان "مدرسه کانون تربیتی محله" به استان ها ابلاغ گردید.

وی ضمن تشریح بسته تحولی اظهار کرد :  در بعضی از محلات مدارس، ارتباط خوبی با محلات ندارند و همچنین اهالی محل از ظرفیت های موجود مدرسه بی اطلاع هستند بنابراین ما باید زمینه و بستر این ارتباط را فراهم نماییم تا این طرح در سطح مدارس استان عملیاتی شود .

گفتنی است سایر اعضا نیزدر ادامه جلسه  به بحث و تبادل نظر پرداختند .

 

آدرس کوتاه :