خبر
خبر

برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش مهریز

برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش مهریز


آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان در سال ۱۴۰۰ در سالن جلسات آموزش و پرورش مهریز برگزار شد.

آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان در سال ۱۴۰۰ با حضور امام جمعه، سرپرست فرمانداری، مدیر آموزش و پرورش ،بخشدار مرکزی و سایر اعضا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز امام جمعه مهریز در این نشست ضمن تبریک فرارسیدن عید مبعث ،گرامیداشت  یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته تربیت اسلامی گفت: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یکی از مطالبات مقام معظم رهبری است که باید با همکاری بخش های مختلف و فرهنگیان در مدارس اجرا شود

حجه الاسلام عبدالرضا محی الدینی افزود: اجرای این سند زمینه ارتقای کیفیت آموزش و پرورش بر اساس شرایط زمان و پاسخ به نیاز‌های تعلیم و تربیت است.
وی ادامه داد: این سند براساس نیازها، شرایط و فرآیند علمی و کارشناسی در راستای عدالت آموزشی، پرورشی و ارتقای معنوی و بصیرتی تدوین شده است.
امام جمعه مهریز خاطر نشان کرد: همانطوریکه مقام معظم رهبری بارها در فرمایشات خود تاکید کرده اند باید سند بومی تحول بنیادین که دقیق و بر اساس ارزش های اسلامی تدوین شده اجرایی شود.
حجه الاسلام محی الدینی گفت: صاحب نظران عرصه تعلیم و تربیت در تدوین سند بنیادین نقش داشته اند و مورد تاکید و تائید مقام معظم رهبری است و باید در اولویت اجرا قرار گیرد.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم بیان داشت: تربیت دانش آموزان بر اساس آموزه های دینی و انقلابی نیاز اساسی است و باید همه آموزش و پرورش و فرهنگیان را در تحقق اهداف و آرمان های نظام یاری دهیم.

سرپرست فرمانداری مهریز نیز  در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته تربیت اسلامی، رسالت آموزش و پرورش را تعلیم و تربیت اسلامی دانست و بیان کرد :تعالی جامعه و تربیت فرزندان این مرز و بوم که آماده خدمت برای آینده کشور می شوند از و ظایف آموزش و پرورش است.

دهقان بنادکی با اشاره به اینکه نقش آموزش و پرورش در تحویل نیروی انسانی قوی به جامعه بسیار حساس و مهم می باشد، بر بهبود فضاهای آموزشی و بالا بردن کیفیت تحصیلی دانش آموزان با شرایط فعلی جامعه و محدودیت های ایجاد شده بیماری کرونا، تأکید نمود و گفت: اقدامات شورای آموزش و پرورش باید در راستای ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس باشد و در این رابطه باید از تجارب به دست آمده استفاده کرد.

وی بزرگترین سرمایه آموزش و پرورش را، اعتماد مردم دانست و افزود: نظارت بر مسائل آموزش وپرورش باعث جلب اعتماد بیشتر مردم به آموزش و پرورش می شود.

طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان)،برنامه های هفته تربیت اسلامی و مسائل و مشکلات آموزشگاه استثنایی انفاق از مهم ترین مباحث مطرح شده در این نشست بود.

 

آدرس کوتاه :