خبر
خبر

برگزاری جلسه هیات امنای پژوهش سرای دانش آموزی با حضور فرماندارمهریز

برگزاری جلسه هیات امنای پژوهش سرای دانش آموزی با حضور فرماندارمهریز


جلسه هیات امنای پژوهش سرای دانش آموزی آیت الله خاتمی مهریز با حضور فرماندار، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ،مدیر آموزش و پرورش و اعضاء برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز فرماندار مهریز در این نشست گفت: راه توسعه آموزش و پرورش توجه به امر پژوهش و تحقیق است.

محمد دهقان بنادکی افزود: دانش آموزان امروز و دانشمندان آینده کشور بایستی دید نوینی به امر تحصیل و آموزش و پژوهش داشته باشند تا بتوانند توسعه کشور را فراهم نمایند.

وی افزود: قطعاً با حمایت از نخبگان علمی و دانش آموزانی که طرح های پژوهشی مختلفی در زمینه های علمی دارند آینده این عزیزان و کشورمان روشن خواهد بود. 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این نشست با بیان اهمیت جایگاه پژوهشسرا در جهت هدایت صحیح استعدادهای دانش آموزان گفت: با عنایت به رسالت آموزش و پرورش در زمینه شناسایی و شکوفایی استعدادها و ارتقای شایستگی های دانش آموزان و در راستای اجرای مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سند راهبری کشور در امور نخبگان پژوهشسرای دانش آموزی در شهرستانها فعالیت می کنند.

سید علی کارآموز تقویت و تعمیق فرهنگ مطالعه، تحقیق و پژوهش های فردی و گروهی در بین دانش آموزان،شناسایی، جذب و هدایت دانش آموزان مستعد و علاقه مند متناسب با نیازهای کشور، تلفیق دانش نظری و فعالیت های عملی و کاربردی، تسهیل دستیابی دانش آموزان به یافته های جدید علمی، پژوهشی و فناوری، پرورش خلاقیت و تقویت بنیه علمی و پژوهشی دانش آموزان و معلمان، حمایت از دانش آموزان و هنر جویان پژوهشگر برتر و کارآفرین و ایجاد زمینه و تقویت انگیزه حضور مؤثر دانش آموزان مستعد در عرصه های علمی، فرهنگی، هنری و فناوری در سطح ملی و بین المللی را از مهم ترین اهداف پژوهشسرا ذکر نمود که باید همه جهت نیل به این اهداف تلاش کنیم.

مدیر آموزش و پرورش نیز در این جلسه مهمترین وظیفه مسئولین پژوهشسرا جذب حداکثری دانش آموزان علاقمند به پژوهش سرا و فراهم نمودن شرایط پژوهش برای آنان دانست.

سید کاظم حسینی المدواری ضمن تقدیر  از اقدامات صورت گرفته توسط مدیر و همکاران شاغل در پژوهش سرای شهرستان بر تکمیل ساختمان در دست احداث پژوهشسرا با مساعدت خیر محترم تاکید نمود.

حسین ابوئی مدیر پژوهشسرای دانش آموزی مهریز در ابتدای این جلسه ضمن تبیین برنامه سالانه گزارشی از فعالیتهای سه ماهه و مسائل و مشکلات پژوهشسرا ارائه نمود.

در ادامه اعضای هیات امنای پژوهش سرا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

گفتنی است در این نشست خیرین مدرسه ساز حاج سید غلی اصغر میروکیلی رئیس مجمع خیرین استان  و حاج حسین بیدکی خیر پژوهشسرا حضور داشتند.

       


 

 

آدرس کوتاه :