خبر
خبر

برگزاری دهمین دوره طرح ملی دادرس

برگزاری دهمین دوره طرح ملی دادرس


دهمین دوره طرح ملی دادرس(دانش آموز آماده در روزهای سخت) در قالب 260 تیم در ۱۰۰ مدرسه استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ این طرح از اوایل بهمن ماه شروع شد و در ۱۰۰ مدرسه منتخب دوره متوسطه سراسر استان تیم های 14 نفره تشکیل و دانش آموزان اصول امداد و نجات را در ۸ عنوان آموزشی پناهگیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی و ریوی، کنترل خونریزی، پانسمان و بانداژ،شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم، اطفاحریق و اسکان اضطراری فرا می گیرند.

گفتنی است طرح دادرس طرحی مهارتی است که پایه و اساس آن منطبق با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ جهانی بوده و با مشارکت جمعیت هلال احمر و با هدف ارتقای مهارت خود امدادی، دگر امدادی و مسئولیت‌پذیری در بین دانش آموزان و جوانان آینده ساز این مرز و بوم اجرا می شود.
بر اساس این طرح تیم های ۱۵ نفره از هر مدرسه پس از آموزش و آماده سازی در قالب المپیاد در سطح آموزشگاه، شهرستان، استان و کشور با هم به رقابت می پردازند.
قابل ذکر است، توجه به همه گیری بیماری کرونا و غیرحضوری بودن فعالیت مدارس و در اولویت بودن حفظ سلامتی دانش آموزان در سال جاری نیز همانند سال گذشته آموزش ها بیشتر به صورت غیرحضوری بوده و در صورت مساعدشدن شرایط، بخشی از مهارت ها نیز به صورت حضوری و در فضاهای مناسب انجام خواهد شد.
 
آدرس کوتاه :