خبر
خبر

برگزاری دومین جلسه شورای راهبری اجرای سند تحول بنیادین

برگزاری دومین جلسه شورای راهبری اجرای سند تحول بنیادین


دومین جلسه شورای راهبری اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با موضوع اجرای بسته های تحولی در سال تحصیلی 1401-1400 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛"محسن موحدی فرد" مدیرکل آموزش و پرورش گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در پاسخ به تحولات محیطی و نیازهای حال و آینده جامعه و مبتنی بر فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی است و با استفاده از آخرین یافته های علمی و پژوهشی تدوین و تصویب شده است. موحدی فرد افزود: این سند به عنوان قانون مادر برای ایجاد تحولات اساسی و بنیادی در دستور کار نظام آموزشی کشور قرار دارد که در قالب برنامه های اجرایی شش زیرنظام متجلی شده است.

سعیده بهادرزاده دبیر اجرایی سند تحول بنیادین در استان یزد نیز در ادامه اظهار داشت: جهت هم سو شدن و یکپارچگی فرایندها، ساختارها، فرهنگ و استراتژی ها در مدیریت تغییر و با توجه به ضرورت اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و زیرنظام های آن در استمرار فعالیت های سنوات قبل و با رویکرد مدیریت تغییر در سال 1399 دو استراتژی توسط وزارت آموزش و پرورش اتخاذ شد، اولین استراتژی انطباق و هم سویی حداکثری تمامی برنامه ها و فعالیت های جاری معاونت ها و واحدهای آموزش و پرورش با مفاهیم و احکام سند تحول از سطح ستاد، استان، منطقه و مدرسه و دیگری تحول آفرینی و شوق انگیزی با تدوین و اجرای بسته های تحولی بود.

بهادرزاده افزود: از شاخص های مهم بسته های تحولی می توان به تحول آفرین بودن، تحقق پذیر بودن، سنجش پذیر بودن، زود بازده بودن، فراگیر بودن و مدرسه محور بودن اشاره کرد.

وی گفت: در حال حاضر 18 بسته تحولی به استان ابلاغ شده است که در حوزه های مختلف در حال اجرا است.

در پایان این جلسه نیز نماینده هر معاونت در اداره کل به ارائه گزارش خود در رابطه با اقدامات انجام شده در راستای بسته های تحولی پرداختند.

آدرس کوتاه :