خبر
خبر

برگزاری نشست عفاف وحجاب در آموزش و پرورش مهریز

برگزاری نشست عفاف وحجاب در آموزش و پرورش مهریز


نشست عفاف وحجاب با حضور مدیران مدارس مهریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز به منظور نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب د ر بین فرهنگیان و دانش آموزان ، نشستی با محوریت عفاف وحجاب با حضور مدیران مدارس ،تمامی مقاطع تحصیلی در محل سالن اجتماعات آموزش و پرورش مهریز برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش مهریز در این نشست گفت:حجاب بحث ضروری دین اسلام و اصل اساسی دین است و آیات متعددی در قرآن کریم ضروزت حفظ حجاب و عفاف را بیان نموده است.

سید کاظم حسینی المدواری با بیان اینکه حجاب محدودیت نیست بلکه کمال است افزود: حجاب و عفاف زمینه‌ساز زندگی قدسی است و تمامی آنها برای سعادت بشریت می‌باشد.

وی ادامه داد: والدین و فرهنگیان از مهم‌ترین الگوهای دانش‌آموزان در انتخاب نوع پوشش هستند و باورهای دینی از جمله عفاف و حجاب در خانواده شکل می‌گیرد و در مدرسه استمرار می‌یابد.

وی افزود: بر همین اساس خانواده و مدرسه باید مرکز توجه فعالیت‌های فرهنگی در جهت رعایت عفاف و حجاب در بین فرهنگیان و دانش آموزان قرار گیرد.

مدیر آموزش و پرورش مهریز ادامه داد: مأموریت و رسالت مهم آموزش و پرورش این است که دانش‌آموزان دختر طوری تربیت شده که در آینده تبدیل به یک مادر نمونه شوند.

حسینی با بیان اینکه معلمان الگوی بسیار خوبی برای دانش آموزان هستند گفت: معلمان باید در مدارس به بهترین نحو حجاب و پوشش اسلامی را رعایت کنند

وی افزود: تاکنون فرهنگیان و معلمین در مدارس در این خصوص عملکرد خوبی داشته اند و در ادامه نیز باید ضمن رعایت این موارد مهم توسط فرهنگیان نسبت به ترویج فرهنگ متعالی حجاب و عفاف در میان دانش آموزان  بیشتر تلاش کنند، زیرا آنها نقش اصلی را در این ارتباط به عهده دارند.

وی خاطر نشان کرد:  این موارد وظیفه مهم تک تک فرهنگیان است و نباید مختص معاونین و مربیان تربیتی باشد.

وی در پایان خواستار جدیت بیشتر مدیران مدارس در رعایت بحث عفاف و حجاب و پوشش اسلامی توسط معلمین و دانش آموزان در مدارس و انتقال خروجی این نشست به معلمین و دانش آموزان گردید.

آدرس کوتاه :