خبر
خبر

برگزاری کارگاه آموزشی تئاتر درسی در مهریز

برگزاری کارگاه آموزشی تئاتر درسی در مهریز


کارگاه آموزشی توجیهی تئاتر درسی در مهریز برای نخستین بار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش مهریز کارگاه آموزشی توجیهی تئاتر درسی ویژه آموزگاران پایه پنجم و ششم در مهریز با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش مهریز برگزار شد.

یکی از اساتید هنرهای نمایشی استان یزد در این کارگاه گفت: تئاتر درسی به واسطه بکارگیری ابزار هنر، بازی، خلاقیت و پویایی در یادگیری، یکی از بهترین روش‌های یادگیری و یاددهی در کلاس درس دوران ابتدایی است.

 علیرضا خورشیدنام افزود: هنر نمایشی علاوه بر کارکرد آموزشی، برای ارتقاء فرهنگ و سلامت اخلاقی و روحی دانش آموزان نیز بسیار موثر است و برگزاری این کارگاه های آموزشی در سطح شهرستانها باید فرهنگ سازی و تداوم داشته باشد.

وی در ادامه پیرامون رسیدن به متن نمایشی و کارگردانی در زمینه تئاتر درسی، راهکارها و نکاتی را بیان نمود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مهریز در حاشیه برگزار این کارگاه گفت:جشنواره تئاتر درسی به علت مطابقت بسیار با اهداف ششگانه هدف سند تحول بنیادین آموزش وپرورش ، مورد توجه آموزش وپرورش قرار گرفته است و این جشنواره ، برای اولین سال به صورت کشوری برگزار می شود .

محمد جواد ملامحمد علیان افزود: برگزاری این کارگاه با هدف توانمند سازی ویژه دومین جشنواره ملی تئاتر درسی و همچنین طرح ملی تئاتر درسی برگزار می‌شود که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک استفاده از هنر ارزشمند تئاتر را بعنوان یک روش تدریس مشخص و ثابت در کلاس های درس مدارس شهرستان شاهد باشیم.

وی افزود: قصد داریم با حضور و برگزاری منظم این کارگاه ها در شهرستان استعدادهای هنری دانش آموزان مستعد را شناسایی و با تشکیل گروه های هنری در مدارس روز به روز شاهد پیشرفت و ترقی هنر زیبای تئاتر در مهریز باشیم.

این کارگاه آموزشی توجیهی با شرکت ٧۵ نفر از آموزگاران پایه های پنجم و ششم مدارس ابتدایی شهرستان در سالن آمفی تئاتر کانون فرهنگی تربیتی شهید کشاورزی برگزار شد .

در پایان جلسه به سوالات شرکت کنندگان توسط مدرس کارگاه پاسخ داده شد.

 

آدرس کوتاه :