خبر
خبر

برگزاری یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان یزد

برگزاری یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان یزد


یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان یزد با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد جمعی از مدیران و سرداران و یادگاران دوران دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛محسن موحدی فرد مدیر کل آموزش و پرورش در این یادواره گفت: بالندگی آموزش و پرورش استان بدون شک مدیون رشادت و دلیری  شهیدان فرهنگی و دانش آموز و همه شهدای ایران اسلامی است.

محسن موحدی فرد اظهار داشت: خانواده های معظم شهدا چشم و چراغ ما هستند و باید از خداوند  طلب توفیق کنیم تا همیشه به عنوان یک سرباز ولایت شرمنده خون شهدا نباشیم
وی برپایی مجالس یادبود شهدا را در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر "زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست امروز هر چه داریم از شهداست" و لزوم تجلیل و تکریم شهدا و خانواده های معزز آنان دانست و افزود: دعا کنیم عنایتی از شهدا در ما تجلی پیدا کند تا عاقبت بخیر شویم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد اظهار امیدواری کرد که بتوانیم به صورت عملی و در رفتار و افکارمان ثابت کنیم که پیرو واقعی شهدا هستیم.
سردار فتوحی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس هم در این مراسم به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و رشادت و جوانمردی جوانان و نوجوانان و شهدای دانش آموز پرداخت و گفت : ولایتمداری،اطاعت پذیری و جنگ با علم و دانش برتر روز از ویژگی های شهدا بود.
وی مادر ان شهدا را  معلمان عشق و فارغ التحصیلان مکتب جهاد و شهادت، و پدران شهید را اسوه های رضا و تسلیم دانست که با تاسی از حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و تحمل رنج و سختی و صبر بر مصیبت  محکم و  استوار بر  ایمان و اعتقاد راسخ خود ایستاده اند.
سردار فتوحی در ادامه اظهار داشت:وظیفه ما در دوران کنونی نهایت تکریم و احترام به خانواده معزز شهداست.
تجلیل از خانواده های معزز شهیدان فرهنگی آذری فرد و پورمحمد علی، اجرای گروه سرود دانش آموزی،پرده خوانی و مداحی از دیگر برنامه های این یادواره بود.

گفتنی است این مراسم به صورت زنده با اطلاع رسانی قبلی در شبکه شاد پخش گردید .

آدرس کوتاه :