نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزیدگان مسابقات قرآن کشوری در مهریز تجلیل شدند

برگزیدگان مسابقات قرآن کشوری در مهریز تجلیل شدند


برگزیدگان کشوری مسابقات قرآن،عترت ونماز دانش آموزازن و مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری دبیرستان آیت الله کاشانی در مهریز تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز طی آئینی با حضور مدیر آموزش و پرورش مهریز برگزیدگان کشوری مسابقات  قرآن،عترت ونماز دانش آموزازن و مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری دبیرستان آیت الله کاشانی در اتاق جلسات شهید آوینی آموزش و پرورش مهریز  تجلیل شدند.

مدیر آموزش و پرورش مهریز در این آئین که معاون پرورشی و کارشناسان امورتربیتی حضور داشتند گفت:تمام تلاش در آموزش و پرورش برای رفع كاستی‌ها و ارائه برنامه‌های سازنده در راستای ارتقای سطح فعالیت‌ها و آموزش‌های قرآنی است.
سید کاظم حسینی المدواری اضافه كرد: ایجاد زمینه انس هرچه بیشتر با قرآن، نشر و بسط فضای معنوی مسابقات قرآن در محیط جامعه، بهره‌گیری بیشتر از مفاهیم و دستورات الهی در زندگی روزمره و ایجاد شورونشاط قرآنی در بین دانش آموزان از مهم ترین اهداف آموزش و پرورش می باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی مدیریت نیز با تأكید بر اینكه همه باید مشوق نسل جوان در راه اعتلای فرهنگ قرآنی باشیم، گفت: برگزاری مسابقات قرآنی یکی از راه‌های ترویج و سرمایه‌گذاری برای بهره‌گیری از این کتاب آسمانی است.

هدایت دهقانیزاده افزود: در این شهرستان ظرفیت‌ها و استعدادهای درخشانی در حوزه فعالیت‌ها و رشته‌های قرآنی وجود دارد که مایه مباهات همگان هستند.

مدیر دبیرستان نمونه آیت الله کاشانی که سه نفر از دانش آموزان آموزشگاهش موفق به کسب رتبه های برتر در کشور شده اند گفت: این دانش آموزان علاوه بر رشته های قرآنی در تمامی امور الگو و مشوق خوبی برای دیگران هستند.

رضا زارع بیدکی افزود: دانش آموزان " دانیال ابوئی مهریزی" در رشته تفسیر قرآن رتبه سوم کشور، و "سید محمد حسینی المدواری"در رشته نهج البلاغه رتبه چهارم کشور را به دست آوردند.

همچنین در این آئین از دانش آموزان محمد یونس حدادی(برگزیده کشوری در رشته احکام) و مهدی ابوئی مهریزی که در مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری در رشته شعر مقام سوم کشور را کسب کرده بود تجلیل شد.

گفتنی است: سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن ، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور به صورت مجازی در مشهد مقدس برگزار شد که در این مسابقات 5 نفر از دانش آموزان مهریزی رتبه های برتر کشور را به دست آوردند.