نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزیدگان مهریزی مسابقه پرسش مهر در استان یزد تجلیل شدند

برگزیدگان مهریزی مسابقه پرسش مهر در استان یزد تجلیل شدند


در مراسمی با حضور استاندار یزد، مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش و جمعی از دانش‌آموزان و فرهنگیان استان یزد، برگزیدگان طرح پرسش مهر در استان یزد تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد، استاندار یزد در مراسم تجلیل از برگزیدگان طرح پرسش مهر استان یزد که در مجتمع فرهنگیان برگزار شد، اظهار داشت: طرح پرسش مهر برنامه‌های متنوعی را در خود گنجانده و به موضوعات و رشته‌های مختلفی پرداخته است که این تنوع در روحیه دانش‌آموزان اثرگذار است.

" محمد علی طالبی " از طرح پرسش مهر به عنوان یک طرح ماندگار یاد کرد و گفت: این طرح، روحیه مطالبه‌گری و مشارکت‌جویی دانش‌آموزان را تقویت کرده است.

وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم با اجرای موفق این طرح، اندیشه‌ورزی و پرسشگری را در دانش‌آموزان ارتقا دهیم و آنها را انسان‌هایی مسئولیت‌پذیر، مطالبه‌گر و مشارکت‌جو تربیت کنیم تا برای آینده این کشور افرادی اثرگذار باشند.

استاندار یزد تاکید کرد: طرح پرسش مهر به لحاظ ماهیتی که دارد، روحیه مطالبه‌گری و مشارکت‌جویی را در دانش آموزان تقویت کرده و این اتفاق خوشایندی در حوزه آموزش و پرورش به شمار می‌رود.

طالبی ضمن تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران اجرای طرح پرسش مهر و برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان این طرح در استان یزد خاطرنشان کرد: این طرح از آن جهت ارزشمند است که پل ارتباطی میان دانش آموزان و رئیس جمهور به عنوان شخص اول کشور در حوزه اجرایی است.

وی، ماحصل این طرح را رشد روحیه مشارکت‌جویی و اندیشه‌ورزی در میان دانش آموزان دانست و تاکید کرد: برگزارکنندگان باید تلاش کنند این روحیه در دانش آموزان تقویت شود زیرا این طرح از ابتدا با همین رویکرد طراحی شده است.

طالبی اظهار داشت: این طرح به دانش آموزان کمک کرده تا در کنار درس به مسائل مختلف ورود کرده و ضمن طرح سوالات خود، در مورد مسائل مختلف اظهار نظر کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان یزد نیز در این مراسم تجلیل از برگزیدگان طرح پرسش مهر استان یزد اظهار داشت: امسال در مجموع ۳۷ هزار و ۵۰۰ نفر در طرح پرسش مهر رئیس جمهور شرکت کردند که ۱۱ هزار نفر از این تعداد دانش آموز و بقیه فرهنگی بوده‌اند.

" علی سرداری " عنوان کرد: در مجموع از استان یزد ۵۷ اثر دانش‌آموزی و ۵۲ اثر فرهنگی و یک گروه سرود، در مجموع ۱۱۳ اثر به دبیرخانه کشوری طرح پرسش مهر ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب حدنصاب امتیاز این طرح شوند، در مراسمی که در ۱۱ تیرماه با حضور رئیس جمهور در تهران برگزار می‌شود، تجلیل خواهند شد.

سرداری یادآور شد: امشب نیز از تعدادی از مجموع ۱۹۶ دانش آموز و فرهنگی برگزیده در طرح پرسش مهر تجلیل شد.

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان یزد ادامه داد: طرح پرسش مهر در رشته‌های خوشنویسی، طراحی، نقاشی، پوستر، شعر و داستان، عکاسی، فیلم کوتاه، سرود و نمایشنامه نویسی برگزار شد و از بخش‌های مختلف این طرح استقبال خوبی از دانش آموزان و فرهنگیان یزد انجام شده است.

وی اظهار داشت: سال گذشته نیز ۱۴ نفر از دانش آموزان و فرهنگیان استان یزد، رتبه برتر در مرحله ملی این طرح به دست آورد.

در این مراسم از برگزیدگان استانی طرح پرسش مهر با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

گفتنی است: 24 دانش آموز و 13 نفر از فرهنگیان شهرستان مهریز در مسابقات پرسش مهر ریاست محترم جمهوری رتبه های برتر استان یزد را کسب نموده اند.