خبر
خبر

تأکید استاندار یزد بر اولویت قرار دادن مصوبات شورای آموزش و پرورش در دستگاه های اجرایی

تأکید استاندار یزد بر اولویت قرار دادن مصوبات شورای آموزش و پرورش در دستگاه های اجرایی


استاندار یزد با تأکید بر ضرورت اجرای مصوبات جلسات شورای آموزش و پرورش گفت: کوتاهی دستگاه ها در اجرای مصوبات آموزش و پرورش قابل قبول نبوده و باید این مهم را جزو اولویت های خود قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، محمدعلی طالبی در نشست شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به ضرورت انجام اقدامات منسجم و با برنامه در حوزه آموزش و پرورش گفت: در همین راستا کارگروه هایی با حضور دستگاه های مرتبط با آموزش و پرورش، به منظور پیگیری بهتر امور این حوزه تشکیل می شود.
استاندار یزد با بیان اینکه بدنه کارشناسی دستگاه ها باید بیش از پیش در حوزه آموزش و پرورش به خدمت گرفته شود، تصریح کرد: در این راستا مدیران و معاونت های مرتبط در حوزه استانداری را ملزم به همکاری و تعامل بیشتر با آموزش و پرورش و حضور در جلسات کمیته های شورای آموزش و پرورش خواهیم کرد.
وی در ادامه بر اجرای مصوبات جلسات شورای آموزش و پرورش تأکید و خاطرنشان کرد: کوتاهی دستگاه ها در اجرای مصوبات شورای آموزش و پرورش قابل قبول نیست و با آن ها برخورد می شود.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود، تبدیل به احسن املاک مازاد آموزش و پرورش را ظرفیتی بسیار خوب برای ایجاد درآمد مجموعه خواند و افزود: آموزش و پرورش در فرصت باقی مانده از این ظرفیت بهره برداری کند.
استاندار در ادامه بر ضرورت تأمین تبلت دانش آموزی برای دانش آموزان نیازمند تأکید و بر پیگیری دقیق این مسئله تا حصول نتیجه نهایی تأکید کرد.
 
محسن موحدی فرد مدیرکل آموزش پرورش استان یزد هم در این نشست از آغاز ساخت ۴۲ مدرسه به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان خبر داد و گفت: این مدارس در دهه فجر ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسند. 
مدیرکل آموزش پرورش استان یزد بر ارائه گزارش از پیگیری اجرای مصوبات جلسات شورا و تشکیل شورای معین شورای آموزش و پرورش و بررسی  موضوع جلسات تاکید کرد.
 
همکاری دستگاه های اجرایی استان در اجرای طرح حفظ قرآن کریم و طرح آموزشی مبین،زمینه سازی اجرای مفاد تفاهم نامه ملی انسداد مبادی بی‌ سوادی با مشارکت سایر دستگاه ها در گروه سنی ۶ تا ۱۱ ساله و طرح پیوند سواد و زندگی از موارد مطرح شده در این جلسه بود.
آدرس کوتاه :