خبر
خبر

تاکید مدیر آموزش و پرورش مهریز بر شناسایی دانش آموزان تیزهوش

تاکید مدیر آموزش و پرورش مهریز بر شناسایی دانش آموزان تیزهوش


در نشست مدیر آموزش و پرورش مهریز با کارشناس نخبه شهرستان بر شناسایی دانش آموزان تیزهوش مهریز برای تشکیل کلاسهای علوم شناختی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز مدیر آموزش و پرورش مهریز در این نشست گفت: شناسایی دانش‌آموزان تیزهوش باید زودتر و از سنین پایین آغاز شود تا بتوانیم با شناسایی آنها به پرورش استعداد‌ها کمک کنیم.

سید کاظم حسینی المدواری افزود: انسان‌ها توانمندی‌ها و استعدادهای متفاوتی دارند به گونه‌ای که هر کس می‌تواند در یک رشته سرآمد باشد بنابراین ضروری است تفاوت افراد را به رسمیت بشناسیم و زمینه رشد و پرورش آنها را فراهم کنیم.

وی بر فعال سازی پژوهشسرای دانش آموزی مهریز در جهت شناسایی دانش آموزان تیزهوش و برنامه ریزی جهت آموزش ویژه آنان تاکید نمود.

حسین ابوئی مهریزی مدیر پژوهشسرای دانش آموزی نیز در این نشست به تشریح برنامه های پژوهشسرا در این رابطه پرداخت و آمادگی پژوهشسرا را در زمینه جذب دانش آموزان تیزهوش و آموزش آنان اعلام نمود.

در ادامه محمدحسن زارع خورمیزی میهمان و کارشناس نخبه شهرستان ضمن  معرفی ایده های خود به برنامه های مدنظر از جمله رشته علوم شناختی ،ستاد علوم رفتاری و شناختی و طرح مدرسه علوم اعصاب شناختی پرداخت.

همچنین توسط وی امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای ثبت نام دانش آموزان  در طرح مدرسه علوم اعصاب شناختی مورد بررسی قرار گرفت.

آدرس کوتاه :