خبر
خبر

ترک تحصیل ۱۵۰۰ دانش آموز در استان یزد

ترک تحصیل ۱۵۰۰ دانش آموز در استان یزد


معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در مهریز گفت: حدود هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان استان یزد به علت ویروس کرونا و شرایط آموزش ترک تحصیل کردند.

سعیده بهادرزاده در سفر یک روزه به شهرستان مهریز و بازدید از مدارس ابتدایی مهریز گفت: متاسفانه ویروس کرونا تاثیر منفی خود را در آموزش و پرورش گذاشته و برابر آمار حدود هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان استان به دلیل نیاز‌های مالی و نداشتن شرایط و فقر فرهنگی خانواده و یا ورود به بازار کار از تحصیل بازماندند.
وی افزود: هنوز ۴۳۴ دانش آموز به گردونه تحصیل بازنگشته که توسط همکاران در حال شناسایی هستند و امیدواریم با تلاش خانواده‌ها به تحصیل برگردند.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به افت تحصیلی دانش آموزان اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا، تغییر و تحول را بر همه حوزه‌ها و عرصه‌های زندگی اجتماعی تحمیل کرد و آموزش و پرورش را به طرف آموزش‌های مجازی سوق داد.
بهادرزاده ادامه داد: آموزش مجازی در شرایط سخت کرونایی ، راهی برای جلوگیری از رکود تعلیم و تربیت است که تاکنون برای همه دانش آموزان به طور یکسان سودمند نبوده و موجب شد تا بین دانش آموزان و معلمان در کلاس درس فاصله بیفتد.
وی یکی از دلایل اصلی افت تحصیلی دانش آموزان در فضای مجازی را ارتباط نداشتن چهره به چهره میان معلم و دانش آموز عنوان کرد و گفت: عدم انتقال احساسات و برقراری تعاملات انسانی و بین فردی موجب شده تا شاهد افت تحصیلی در میان دانش آموزان شویم و این افت در پایه‌های اول و دوم بیشتر مشهود است.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد  خاطرنشان ساخت: افت تحصیلی تنها شامل تجدیدی و مردودی دانش آموزان نیست بلکه وقتی آموخته‌ها و توانایی دانش‌آموز از آنچه انتظار می‌رود کمتر باشد، افت تحصیلی روی داده است که شیوع ویروس کرونا این مفهوم و آسیب را در عرصه تعلیم و تربیت مجازی در جامعه پر رنگتر کرد.
بهادرزاده تصریح کرد: حضوری شدن کلاس‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و واکسینه شدن دانش آموزان و اولیا و معلمان می‌تواند گامی موثر برای جبران افت تحصیلی دانش آموزان باشد.
آدرس کوتاه :