نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تعلیم و تربیت بر مبنای مشارکت اولیای دانش آموزان توفیق بیشتری به دنبال دارد

تعلیم و تربیت بر مبنای مشارکت اولیای دانش آموزان توفیق بیشتری به دنبال دارد


امام جمعه مهریز
امام جمعه مهریز در جمع اولیای دانش آموزان دبیرستان پیامبر اعظم(ص) مهریز گفت: تعلیم و تربیت اگر بر مبنای مشارکت اولیای دانش آموزان باشد توفیق بیشتر و بهتری به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش امام جمعه مهریز در همایش اعضای انجمن اولیاء و مربیان که به مناسبت گرامیداشت هفته پیوند برگزار می شد گفت: نیاز است که اولیاء از آگاهی و شناخت بالایی نسبت به مسائل برخوردار باشند تا آموزش نیز به شکل صحیح و عملیاتی صورت گیرد.

حجه الاسلام والمسلمین محی الدینی ضمن گرامی‌داشت هفته پیوند اولیاء و مربیان گفت: خانواده‌ها نقش مهمی در تعلیم و تربیت فرزندان خود دارند و همکاری خوب آنها با آموزش و پرورش می‌تواند در بررسی مشکلات و رفع آنها نقش مهمی داشته باشد.

وي افزود: فرزندان امانتهای الهی هستند که خداوند به ما عنایت فرموده است که باید امانت دار خوبی به عنوان ولی و سرپرست آنها باشیم و حقوق آنها را به خوبی رعایت کنیم.

وی ادامه داد:والدين براي تربيت فرزندان نيازمند آگاهي و شناخت اصول و مباني تربيت هستند و در بسياري از موارد که خانواده دچار آسيب مي شود به خاطر عدم آگاهي والدين به مسائل خانواده به خصوص مسائل تربیتی است.

امام جمعه مهریز در پايان اظهار داشت: حفظ خانواده و امنيت و آسايش و رفاه جامعه در گرو تعليمات و تربيت صحيح فرزندان اتفاق خواهد افتاد.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته پیوند اولیاء و مربیان گفت: هفته پیوند اولیا و مربیان، بهترین و مناسب ترین فرصت برای فراهم کردن زمینه های تحقق همکاری و هم دلی میان خانه و مدرسه است.

سید علی کارآموز افزود: در پرتو همکاری اولیای پرتوان و دل سوز، پیوند میان خانه و مدرسه مستحکم تر خواهد شد و از مشکلات دستگاه تعلیم و تربیت کشور، به میزان چشم گیری کاسته می شود.

وی افزود: تربیت، امر خطیر و مهمّی است که عناصر بسیاری در آن دخیل اندو این مسئولیت سنگین، به تنهایی و بدون یاری و مساعدت مردم فهیم و اولیای محترم، به انجام نخواهد رسید.

سید کاظم حسینی مدیر آموزشگاه نیز با ارائه گزارشی از آموزشگاه به بیان مسائل و مشکلات و افتخارات پرورشی و آموزشی دبیرستان پرداخت.