نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

توجه ویژه به امور پرورشی و فرهنگی در آموزش و پرورش ضروری است

توجه ویژه به امور پرورشی و فرهنگی در آموزش و پرورش ضروری است


امام جمعه مهریز:
امام جمعه مهریز گفت: توجه ویژه و بیشتر به امور پرورشی و فرهنگی در آموزش و پرورش برای رشد همه جانبه دانش آموزان ضروری است

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز امام جمعه مهریز در یکصد و نود و یکمین جلسه شورای آموزش و پرورش مهریز با بیان تقدم تزکیه در آموزش و پرورش گفت: در آموزش و پرورش امور پرورشی وفرهنگی را بیشتر در نظر داشته باشید و قرآن کریم هم اول بحث تزکیه را مطرح می کند و انگیزه بعثت پیامبران نیز همین است.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا محی الدینی  با تبیین نقش تعلیم و تربیت دانش آموزان از نظر اسلام گفت: دانش آموزان امانتی در اختیار آموزش و پرورش و فرهنگیان هستند و باید در معارف اسلامی وامور فرهنگی به ویژه بحث اقامه نماز بیشتر فعالیت نمود.

وی ضمن تقدیر از آموزش و پرورش شهرستان در زمینه توجه به امور دینی و فرهنگی در مدارس به اهمیت طرح امین در مدارس اشاره نمود وافزود: اجرای طرح امین در مدارس مختلف با حضور روحانیون و همکاری حوزه های علمیه کار مهمی است که به خوبی در شهرستان مهریز شروع شده است و باید با قوت ادامه یابد.
وی افزود: ما برای خدمت به دانش آموزان و نسل جوان که همه امانتهای الهی در دست ما هستند آمده ایم و باید تمام کوشش و تلاش خود را در این زمینه بکار گیریم.

فرماندار مهریز نیز در این جلسه ضمن قدردانی از فعالیت های آموزش و پرورش مهریز در حوزه های آموزشی و پرورشی پیگیری برای جذب اعتبارات را مورد تاکید قرار داد.
سید محمد رستگاری با تاکید بر رسیدگی به مسائل فرهنگی و پرورشی در کنار برنامه های آموزشی، همکاری اولیای دانش آموزان و مسئولان با آموزش و پرورش در اجرای برنامه های پرورشی را خواستار شد.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این جلسه ضرورت توجه به بهسازی ، مرمت،تجهیز و زیبا سازی مدارس شهرستان، بحث بهینه سازی اوقات فراغت دانش آموزان،وضعیت پروژه های خیری مهریز و بررسی راههای همکاری بیشتر حوزه علمیه و آموزش و پرورش را بیان نمود.

در پایان اعضای شورای به بیان نظرات و پیشنهادات خود پیرامون دستور کار جلسه پرداختند.