نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جشن غنچه ها برای نوآموزان پیش دبستانی در مهریز برگزار شد.

جشن غنچه ها برای نوآموزان پیش دبستانی در مهریز برگزار شد.


همزمان با سراسر کشور
همزمان با سراسر کشور جشن غنچه ها برای ۱ هزار و ۴۵۵ نوآموز کلاس پیش دبستانی در مهریز برگزار شد.

همزمان با سراسر کشور؛ جشن غنچه ها ویژه نوآموزان پیش دبستانی در مدارس مهریز و به صورت نمادین در دبستان قرآنی کریم اهل بیت این شهرستان با حضور خانواده شهدا و مسئولین ادارات و نهادها برگزار شد.
در این مراسم که در مدارس ابتدایی و پیش دبستانی مهریز برگزار شد ، جمعی از کودکان دوره پیش دبستانی و والدین آنها بصورت نمادین سال تحصیلی جدید را آغاز کردند .
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهریز در این مراسم گفت: در سال تحصیلی جدید بیش از 840 نوآموز در 23 مرکز آموزش های مربوط به دوره پیش دبستانی را دریافت خواهند کرد.
سید علی کارآموز افزود : کودکان در دوران پیش دبستانی آمادگی لازم را برای فراگیری مهارت ها دارند و به همین دلیل باید با شرکت در این دوره ها ، آموزش های تخصصی نظیر فعالیت گروهی، شعر و سرود و قرآن آموزی را فرا گیرند.
وی با اشاره به اهمیت توجه به مراکز پیش دبستانی اظهار داشت: نهادینه شدن فعالیت های آموزشی و پرورشی باید در دوران پیش دبستانی آغاز شود چرا که کودک در این سن آماده پذیرش هر نوع آموزش جهت قرار گرفتن در مسیر صحیح را دارد .
وی افزود :اولیاء نوآموزان نیز لازم است تا فعالیت ها و آموزش های دوره پیش دبستانی را جدی گرفته و در روند تعلیم و تربیت بامسوولین مدرسه در تعامل سازنده باشند .
شایان ذکر است در این آیین برنامه هایی از قبیل عطر افشانی آیات وحی ،سرود،قرائت دکلمه، عبور دانش آموزان از زیر قرآن ،  اهداء شاخه گل  و حضور مسئولین و اولیاء در کلاس ها اجرا شد
گفتنی است: جشن غنچه ها ویژه نوآموزان پیش دبستانی است که یک روز قبل از بازگشایی رسمی مدارس فعالیت آموزشی آنها آغاز می شود.