نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه شورای آموزش و پرورش مهریزبرگزارشد

جلسه شورای آموزش و پرورش مهریزبرگزارشد


دویست و شانزدهمین جلسه شورای آموزش و پرورش مهریز با حضور اعضاء در محل فرمانداری مهریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز دویست و شانزدهمین جلسه شورای آموزش و پرورشو چهارمن جلسه شورا در سال جاری ، با حضور اعضای این شورا و برای پرداختن به وضعیت برنامه های بهینه سازی اوقات فراغت دانش آموزان، تعیین تکلیف فضاهای متعلق به آموزش و پرورش که در اختیار دستگاههای احرایی قرار دارد، وتعیین شهریه مدارس هیئت امنایی برگزار شد.
معاون فرماندار مهریز در این جلسه با اشاره به اینکه غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد؛ افزود: همه دستگاه های ذیربط در این خصوص باید با برنامه‌ریزی منسجم برای اجرای کلاس های غنی سازی اوقات فراغت مهیا شوند
محمدجواد برزگر منشادی افزود: در برگزاری کلاس های غنی‌سازی اوقات فراغت بدور از هر گونه موازی کاری ارگان‌ها و با یک همکاری و همراهی بین بخشی خواهیم توانست کلاس‌های برنامه‌ریزی شده و با کیفیت برای دانش آموزان در طول تابستان فراهم نماییم.
وی تصریح نمود: استمرار فعالیت‌های پرورشی در ایام تابستان در راستای ارتقای سطح دانش و بینش اعتقادی، علمی، اجتماعی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، فرهنگی و هنری دانش‌آموزان و ایجاد زمینه‌های لازم به منظور تقویت و تامین سلامت جسمانی و روانی آنان و همچنین تقویت روحیه خودباری، همیاری و مسؤلیت‌پذیری در دانش‌‌آموزان انجام می گیرد.
برزگر خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان در اجرای مطلوب این برنامه که مبتنی بر سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.
وی همچنین سایر نهادها را مکلف کرد از موازی کاری در خصوص برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان بپرهیزند و همه در راستای اهداف، برنامه‌ها و تقویت آموزش و پرورش گام بردارند.
معاون فرماندار مهریز در ادامه با  اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهرستان گفت: لزوم برنامه ریزی منسجم در این خصوص ضروری است و همه باید آموزش و پرورش را در نامین فضای مناسب برای دانش آموزان یاری دهند.
برزگر افزود: طبق بررسیهای صورت گرفته تعدادی ازفضاهای آموزش و پرورش مهریز در اختیار سایر ارگان‌های دولتی قرار دارد که با عنایت به نیاز مبرم به این فضاها باید دستگاهها کمال همکاری را با آموزش و پرورش شهرستان داشته باشند تا در سال تحصیلی آینده با مشکل مواجه نشویم.
  مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این نشست گزارشی فعالیت یک ماهه مدیریت ارائه و مسائل و مشکلات پیش روی آموزش و پرورش شهرستان به وِزه کمبود فضای آموزشی در سال تحصیلی آینده را بیان نمود.