نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه مربیان مدارس طرح امین در مهریز برگزار شد

جلسه مربیان مدارس طرح امین در مهریز برگزار شد


جلسه مربیان و مبلغین مدارس طرح امین در مهریز با حضور امام جمعه شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز جلسه مدیران و مبلغین مدارس طرح امین مدیریت آموزش‌و پرورش شهرستان مهریز که با حضور امام جمعه ، معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه استان، معاون فرماندار،رئیس اداره تبلیغات اسلامی،مدیر و معاون پرورشی آموزش و پرورش و مربیان مدارس مجری «طرح امین» در اتاق جلسات مدیریت تشکیل شد.

امام جمعه مهریز در این جلسه مدارس طرح امین را به عنوان یک پایگاه دینی اصیل در راه هدایت و تبلیغ احکام اسلامی عنوان نمود.

حجه الاسلام عبدالرضا محی الدینی با تقدیر از زحمات مربیان طرح امین در مدارس افزود: مبلغین مدارس طرح امین برای یکسال تحصیلی خود باید برنامه جامع تدوین کرده و به شرح وظایف خود احاطه کافی داشته باشند.

وی  تصریح کرد: از وظایف مبلّغین دینی در مدارس می توان به؛ پاسخگویی به شبهات، تبلیغ چهره به چهره، مشاوره مذهبی، اخلاقی، برگزاری مسابقات، اقامه نماز جماعت، فعالیت های قرآنی، سخنرانی، فضاسازی معنوی، هیئت دانش آموزی، برگزاری مراسم های مذهبی وشرکت در جلسات انجمن اولیا و مربیان اشاره کرد.

معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه استان در این نشست گفت: با اعزام مبلغان طرح امین به مدارس تاثیرات بسیار زیادی در جنبه های مختلف شاهد بودیم و امیدواریم که با همکاری آموزش و پرورش بتوانیم جلوی تحرکات دشمن در مدارس را بگیریم.

حجت الاسلام حسینی پور با تاکید بر بروز بودن مبلغان در مدارس و و اهمیت آن، افزود: در طول سال با برگزاری دوره های آموزشی و ارائه شیوه های مختلف ، سعی در ارائه اطلاعات بروز به مبلغان هستیم.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این جلسه با اشاره به حضور چند ساله مبلغین در مدارس شهرستان و اثرات مثبت آن گفت: حضور مبلغین و تعامل با دانش آموزان و مربیان، می تواند نقش تعیین کننده ای در تربیت نسلی دینی و پویا داشته باشد.

سید علی کارآموز حضور مبلغان دینی در مدارس را فرصت مغتنمی برای آموزش و پرورش دانست و بر تعامل هرچه بیشتر مبلغین با مدیران و معاونین پرورشی مدارس تاکید کرد.

در ادامه مربیان طرح امین به بیان نظرات،پیشنهادات و مشکلات فراروی خود پرداختند.

در پایان این جلسه با اهدای لوح تقدیر از زحمات مربیان تجلیل شد.