نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دانش آموزان را به گونه ای تربیت کنیم که در سر دو راهی ها ، مسیر سعادت را انتخاب کنند

دانش آموزان را به گونه ای تربیت کنیم که در سر دو راهی ها ، مسیر سعادت را انتخاب کنند


نماینده ولی فقیه دردیدار با اعضای ستاد پروژه مهر
مدیرکل ، معاونین و جمعی از اعضای ستاد پروژه مهر استان یزد با حضور دردفتر نماینده ولی فقیه وامام جمعه یزد با ایشان دیدار کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد مدیرکل ، معاونین و جمعی از اعضای ستاد پروژه مهر استان یزد با حضور دردفتر نماینده ولی فقیه وامام جمعه یزد با ایشان دیدار کردند .
دراین دیدار حضرت آیت الله محمد رضا ناصری با قدردانی و تشکر از زحمت همه عزیزانی که برای تربیت آینده سازان ایران اسلامی تلاش می کنند گفت : همه وظیفه داریم دانش آموزان را به گونه ای تربیت کنیم که در سر دو راهی ها ، مسیر سعادت را انتخاب کنند.
امام جمعه یزد توجه به سعادت و هدایت انسانها در بحث تعلیم و تربیت دانش آموزان را مهم خواند و گفت : دانش آموزان باید به نحوی تربیت شوند که به توانند سعادت خوشان را تامین کنند و هم خوشان به سعادت برسند و هم دیگران را سعادتمند نمایند .
وی تقویت قوه تفکر و فراهم آوردن زمینه رشد عقلی را یکی از راههای هدایت و سعادت دانش آموزان دانست وافزود : رشد عقلی زمینه تشخیص حق از باطل را برای آدمی فراهم می سازد و به  به فرد قدرت انتخاب می دهد.
ایشان نقش اردوهای راهیان نور و تاثیرات تربیتی آن را برشمرد وافزود : سعی کنید زمینه حضور همه دانش آموزان را دراین اردو فراهم کنید و تنها به حضور دانش آموزان شاخص بسنده نکنید .
نماینده ولی فقیه نتایج واثرات ارتباط مستمر مربیان با اولیا را یادآورشد و افزود : مدارس باید با تشکیل منظم و مداوم این جلسات زمینه آشنائی والدین را با وظایف تربیتی خود فراهم کنند .

"احمد شیرزاد" مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در این دیدار گفت : با توجه به تقارن مناسبت ها از جمله هفته دفاع مقدس ،آغاز ماه محرم و آغاز سال تحصیلی برنامه های مختلفی برای بازگشائی مدارس درنظر گرفته شده است .
مدیرکل آموزش و پرورش افزود : طنین بانک توحید ، اقامه نمازجماعت و برافراشتن پرچم عزای حضرت سید الشهدا (ع) ازجمله برنامه های مدارس در ظهر اولین روز سال تحصیلی است و دانش آموزان همزمان با طنین آوای توحیدی اذان ، اولین نمازجماعت مدرسه را به جماعت اقامه می کنند و سپس دانش آموزان درآیین برافراشتن پرچم عزای حضرت سید الشهدا علیه السلام شرکت خواهند کرد .
"
شیرزاد "به انجام هماهنگی های لازم برای تامین ائمه جمات مدارس با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی  اشاره کرد و گفت : کار آماده سازی نمازخانه ها ، انجام تعمیرات ، تامین فرش نمازخانه  و فراهم آوردن زمینه حضور مبلغین در مراسم مدارس فراهم شده است .
وی اجرای طرح یادآوران امربه معروف و نهی از منکر ، برگزاری همایش " احلی من العسل" و تجمع هیات های دانش آموزی را از دیگر برنامه های دانش آموزی در آغاز سال تحصیلی ذکرکرد
ایشان درادامه دستاوردهای دانش آموزان استان در زمینه ای فرهنگی و پرورشی درسال تحصیلی جاری برشمرد و گفت : دانش آموزان یزدی درکنار تلاش علمی ، همواره  در مسائل تربیتی  ، پرورشی و فرهنگی نیز خوش درخشیدند و کسب 21 رتبه ممتاز کشوری درامورقران ، عترت و نماز نمونه ای از این درخشش است .
مدیرکل آموزش و پرورش استان اعزام 500 دانش آموز به اردوهای علوی با حمایت دفتر مقام معظم رهبری ، اعزام 11 هزار و 500 نفراز دانش آموزان به اردوی راهیان نور با همکاری سپاه الغدیر و اجرای موفق طرح های مهدی یاوران را ازدیگر برنامه های موفق دراین راستا برشمرد
درابتدای این نشست معاونین آموزش وپرورش گزارشی از اقدامات انجام شده در پروژه مهر و عملکرد حوزه فرهنگی وتربیتی دانش آموزان را تشریح کردند .