خبر
خبر

دانش آموزان مهریزی به یاد شهدا درخت کاشتند

دانش آموزان مهریزی به یاد شهدا درخت کاشتند


اجرای طرح «هر شهید یک درخت» در مهریز به مناسبت هفته درختکاری
به مناسبت فرا رسیدن هفته درختکاری و ارج نهادن به مقام شامخ شهدا طرح ویژه «هر شهید یک درخت» در مهریز اجرا و دانش آموزان مهریزی به یاد شهدا درخت کاشتند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز به مناسبت فرارسیدن هفته درختکاری و 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا همچنین یادآوری ایثار و فداکاری شهدای والا مقام، تعداد 8 اصله نهال در دبستان دخترانه شاهد ریحانه مهریز  به یاد ۸ شهیدی که نامشان زینت بخش کلاس های این دبستان است ،کاشته شد .

مدیر آموزش و پرورش مهریز در این مراسم با گرامیداشت هفته منابع طبیعی و درختکاری و 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا گفت: از جمله سنت‌های نیکو و پسندیده، کاشت درخت و درختکاری است که از توصیه‌های مهم دینی و فرهنگی بوده و علاوه بر این در ابعاد مختلف زندگی افراد از جمله سلامتی و غیره هم موثر است و می‌تواند آثار و برکات بسیاری را برای مردم جامعه به همراه داشته باشد.


سید کاظم حسینی المدواری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فرهنگی و دانش آموز مهریز افزود : کاشت نهال به یاد شهدا در شهرستان انجام می‌شود و این مهم به برکت فرهنگ دینی و انقلابی حاصل شده که در راستای گرامیداشت شهدا و زنده نگه داشتن نام افتخارآفرینان و مردان بزرگ این مرز و بوم بسیار اثربخش است؛ به همین منظور ما به نیابت از هر شهید والامقام درختی خواهیم کاشت تا محیط مدارس علاوه بر سرسبزی و زیبایی، بیش از پیش مزین و متبرک به نام نامی شهدای ایران اسلامی شود.

معاون اداره منابع طبیعی و آبخیز داری مهریز نیز در این مراسم با تبریک فرا رسیدن هفته منابع طبیعی  از اهمیت منابع طبیعی، درختکاری و صیانت از جنگل‌ها و مراتع   سخن گفت

نمونه این مراسم نیز با حضور معاونت پرورشی و فرهنگی مدیریت در دبستان پسرانه شاهد دانش برگزار و به یاد شهدای گرانقدر شهرستان نهالهایی در سطح آموزشگاه کاشته شد.  

آدرس کوتاه :