خبر
خبر

دیدار با امام جمعه مهریز به مناسبت هفته سوادآموزی

دیدار با امام جمعه مهریز به مناسبت هفته سوادآموزی


معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد،مدیر آموزش و پرورش مهریز،معاونین،جمعی از کارکنان آموزش و پرورش و آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی شهرستان با امام جمعه مهریز دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز، به مناسبت هفته سوادآموزی معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد،مدیر آموزش و پرورش، کارکنان اداری و جمعی از آموزش دهندگان  نهضت سواد آموزی با امام جمعه شهرستان مهریز دیدار کردند .

در این دیدار امام جمعه مهریزضمن تبریک این هفته و قدردانی از خدمات سواد آموزی در شهرستان گفت : نهضت سواد آموزی یادگار رهبر کبیر انقلاب اسلامی که کمتر از یک سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با هدف ریشه کنی بی سوادی در کشور شکل گرفت و تاکنون خدمات خوبی را در زمینه باسواد نمودن افراد انجام داده است.

حجه الاسلام والمسلمین عبدالرضا محی الدینی با تاکید بر اینکه کار‌های بسیار ارزشمندی برای باسوادی بازماندگان از نعمت سواد در شهرستان انجام شده است، گفت : باید برای باسوادشدن افراد باقی مانده از نعمت سواد تلاش شود.

وی افزود : یکی از دستاورد‌های ارزشمند انقلاب اسلامی گسترش باسوادی و برقراری امکانات مساوی برای تحقق این امر حیاتی است.

امام جمعه مهریز در پایان خواهان توجه همه سازمان ها ، نهادها و ادارات به امر سواد آموزی در شهرستان شد.

در این دیدار معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با تبریک هفته سوادآموزی و تقدیر از همراهیهای همه جانبه امام جمعه مهریز با سوادآموزی شهرستان گفت: انسان بزرگسال که مهارت سواد کسب می کند ؛ تولدی دوباره پیدا می کند و افقی روشن در پیرامون و جلوی خود می بیند و بخش سیاهی و مبهم و گنگ زندگی روزمره اش به روشنایی  و فهم جدید تبدیل می شود.

مرآت امین الرعایا با بیان اینکه حق داشتن سواد در عصر جدید یکی از بدیهی ترین حقوق اساسی و اولیه هر انسان می باشد افزود:در فرمان تاریخی رهبر و معمار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)  ،  در تاریخ ۷ دیماه ۱۳۵۸ ، داشتن سواد را مقدم بر بهداشت و مسکن اعلام کردند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در طی روند ۴۱ ساله نهضت سواد آموزی در کشور و موازی با آن ، نظام آموزش و پرورش کشور ؛ گام های بلندی برداشته شد و امروز کشور در آستانه خط پایان سواد پایه قرار گرفته است.

سید کاظم حسینی المدواری مدیر آموزش و پرورش و رئیس کارگروه بهبود کیفیت سواد آموزی شهرستان ، ضمن تبریک هفته سواد آموزی و تشکر از حمایت ها و همکاری های امام جمعه از آموزش و پرورش و فعالیت های سواد آموزی در شهرستان، به تشریح اقدامات انجام شده و برنامه های این مدیریت پرداخت.

کارشناس مسئول سوادآموزی مدیریت نیز ضمن گرامیداشت هفته سوادآموزی از زحمات آموزش دهندگان و همکاری اعضای گروه بهبود کیفیت در جهت ریشه کنی بیسوادی و رشد توسعه سیاسی اجتماعی فرهنگی شهرستان تقدیر  و تشکر کرد

در پایان این دیدار از ناظرین آموزشی، آموزش دهندگان و اعضای گروه بهبود کیفیت سوادآموزی شهرستان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

آدرس کوتاه :